Повітря в Києві погіршить стан хворих на коронавірус: як захистити себе

Повітря в Києві погіршить стан хворих на коронавірус: як захистити себе
Ексклюзив
Читать на русском

Будь-яке захворювання легеневої системи забруднене повітря тільки посилить

Наслідки більше сотні пожеж понеслися вітром до Києва, що зробило столицю станом на 17 квітня - найбруднішим містом в світі за показниками якості повітря світового рейтингу. Всі датчики громадського моніторингу показують перевищення забруднення повітря на рівні "небезпечного" для здоров'я.

В ексклюзивному коментарі APnews керівник громадського формування "Екологічний патруль" Тетяна Лампіка розповіла, кому слід стерегтись найбільше і як можна убезпечити себе.

"Датчики в основному фіксують перевищення дрібнодисперсного пилу. Він може складатися з чого завгодно - від деревного попелу і до інших хімічних елементів", - зазначила еколог.

Чому це небезпечно

"Накопичення дрібнодисперсного пилу в легенях сприяють алергічній реакції організму, або ж іншим бронхіальним захворюванням. А також посилюють їх, якщо вони є. Особливо небезпечною така ситуація є для тих, у кого є підозра або зараження коронавірусом. Будь-яке захворювання легеневої системи таке повітря тільки погіршить, а тому для заражених вірусом Covid-19 - це особливо небезпечне середовище", - розповіла Лампіка.

Що робити

Еколог порадила не виходити на вулицю взагалі. Також використовувати вдома кондиціонер або зволожувач повітря з очищувачем. Експерт зазначила, що звичайні маски не рятують від такого виду забруднень.

"Особливо, якщо є інформація про те, що напрямок вітру сприяє домішкам результатів пожеж Чорнобильських лісів, то захистити дихальну систему можна в таких умовах тільки респіратором", - пояснила Лампіка.

"Найголовніші ліки зараз - це знаходитися в чистому середовищі. Обмежити себе виходом на вулицю, і перебувати в квартирі, куди не надходить повітря з вулиці. І використовувати при цьому або кондиціонер, або зволожувач з очищувачем. Решта засобів - вони другорядні", - сказала еколог.

І наголосила, що найважливіше для організму - це чистий кисень, який потрібно зараз максимально себе забезпечити. При цьому в Управлінні з питань цивільного захисту КМДА зазначили, що можна ще:

  • при відкритті вікон завішувати кватирки вологою тканиною і періодично її міняти;
  • провести вологе прибирання, корисно поставити ємності з водою, щоб підвищити вологість повітря;
  • збільшити споживання рідини до 2-3 літрів в день для дорослих. Для відшкодування втрати солей і мікроелементів рекомендується пити підсолену і мінеральну лужну воду, молочно-кислі напої (знежирене молоко, молочну сироватку), соки, мінералізовані напої, киснево-білкові коктейлі.

Якщо у вас з'явилася задишка, кашель або безсоння, необхідно звернутися до лікаря і ні в якому разі не займатися самолікуванням.

Раніше APnews повідомляв, що в Києві зараз "солянка" з таблиці Менделєєва. А також писав, чому забруднилось повітря.

Читайте також:
В Укргідрометцентрі розповіли, куди почав переміщуватись смог з Києва

Новини партнерів

Єврокомісія розробила нові рекомендації для поїздок у країни Євросоюзу
У Львові горів Центр реабілітації учасників АТО: підозрюють підпал