Постраждають діти. В ООН пророкують бідність для понад шести мільйонів українців

Постраждають діти. В ООН пророкують бідність для понад шести мільйонів українців
Читать на русском

За даними Дитячого фонду ООН ЮНІСЕФ, рівень бідності в Україні зросте з 27% до 44%.

В Україні понад 6 мільйонів громадян можуть опинитися за межею бідності у зв’язку із соціально-економічною кризою, яку викликала пандемія коронавірусу у світі.

Про це повідомляє APnews з посиланням на показники консервативного сценарію Дитячого фонду ООН ЮНІСЕФ, що, в свою чергу, базується на макропрогнозі Кабінету Міністрів України.

Як зазначають в ЮНІСЕФ, рівень бідності в Україні зросте з 27% до 44%. Що стосується впливу на дітей, то він буде ще більш відчутним - з 33% до 51%. Відповідно до припущення організації, скрутне фінансове становище очікує кожну другу сім'ю з дітьми.

"За нашими оцінками, за інших рівних умов Україна може очікувати, що за менш загрозливим сценарієм кількість осіб, які живуть у бідності, збільшиться на 6,3 мільйона, включно з 1,4 мільйона дітей, тоді як за більш загрозливим сценарієм цей показник збільшиться на 9 мільйонів, включно з 1,8 мільйона дітей.

У випадку більш загрозливого сценарію досягнення України щодо зменшення бідності з часів кризи 2015 року можуть бути нівельовані: Україна у цій сфері буде відкинута назад щонайменше на 3 роки", - наголосили в ЮНІСЕФ.

У зв'язку з критичним зростанням дитячої бідності і незахищеності сімей, організація закликала президента Володимира Зеленського, Верховну Раду, Кабмін та місцеву владу вжити невідкладних заходів соціального захисту для пом'якшення наслідків епідемії коронавірусу.

"Не дивлячись на існуючі обмеження державного і місцевих бюджетів, подолання дитячої бідності має стати головним пріоритетом, інакше в довгостроковій перспективі неминучі проблеми розвитку для всієї країни. Йдеться, в тому числі, про збільшення кількості дітей в інтернатних установах, еміграції, проблеми зі здоров'ям і економічним становищем сімей, а також в цілому перешкоді до розвитку дитини ", - йдеться у повідомленні.

Також в організації додали:

"Заходи соціального захисту, спрямовані на пом’якшення наслідків COVID-19, повинні мати комплексний характер і передбачати використання інструментів і програм, які зараз є у розпорядженні Міністерства соціальної політики та інших профільних міністерств.

Замість того, щоб застосовувати підхід, оснований на категоріях, необхідно використати комбінацію кількох інструментів і програм, як універсальних, так і адресних, для охоплення найбільш уразливих категорій (наприклад, допомоги у зв’язку з народженням дитини, допомоги малозабезпеченим, допомоги багатодітним сім’ям, допомоги одиноким батькам)".

В ЮНІСЕФ наголосили на тому, що наразі необхідно розробити короткострокову і довгострокову стратегії соціального захисту.

В організації також запропонувала розглянути можливість тимчасової універсальної виплати всім домогосподарствам з дітьми та розширити існуючі програми по підтримці сімей. Також пропонується збільшити щомісячні виплати допомоги при народженні дитини.

"Міжнародний досвід підтверджує, що поєднання грошових виплат з локальними механізмами соціальних послуг є найбільш успішною системою соціального захисту", - наголосили в Дитячому фонді ООН ЮНІСЕФ.

Як повідомляв APnews, психологи розповіли, хто знаходиться у найбільшій зоні ризику проблем з психічним здоров'ям під час пандемії.

Новини партнерів

Вчителька з Харківської області заспівала про лишайники "кавером" на пісню Queen "The Show Must Go On!"
В.о. директора ДБР Соколов вже вдруге, всупереч закону, призначив самого себе на посаду