Поставив на собі хрест. Політологи розповіли, чому Вакарчук вдруге пішов з ВР

Поставив на собі хрест. Політологи розповіли, чому Вакарчук вдруге пішов з ВР
Ексклюзив
Читать на русском

Таке рішення негативно вплине на рейтинг партії "Голос" перед місцевими виборами. Але є декілька суттєвих причин покинути пост депутата саме зараз. Одна з них - небажання асоціюватися з "історією провалу"

Народний депутат від партії "Голос" Святослав Вакарчук оголосив про свій відхід з Верховної Ради. Це вже другий раз, коли депутат складає свої повноваження народного депутата.

Чому Вакарчук міг прийняти таке рішення, що буде з партією, яка була побудована на його іміджі і чи є сенс чекати Вакарчука в політиці в третій раз - APnews поцікавився у політологів.

Політика - не для Вакарчука

Політолог Володимир Воля вважає, що відповідь лежить на поверхні. На його думку, Вакарчук просто займався не своєю справою.

"Я думаю, що Вакарчук в черговий раз зрозумів, що це - не його. Політика - специфічна сфера діяльності, досить професійна, яка вимагає не тільки якихось специфічних навичок і вмінь. Політика - це стиль життя. Я думаю, що в силу особистісних якостей, через його сприйняття і стиль життя, він не відповідає тому, що, як правило, сумісно з політичною діяльністю", - сказав політолог.

Аваков - не головна причина

Володимир Воля зазначив, що, незважаючи на те, що багато хто намагається прив'язати різний негатив до такого рішення, нібито рішення Вакарчука пов'язане з тим, що ініціативу його партії про відставку Авакова не підтримали в уряді, причина насправді може критися не тільки в цьому.

Експерт зазначив, що партія "Голос", згідно з опитуваннями, протягом останніх місяців не набирає 5% для проходження до ВР в разі проведення дострокових виборів.

"Тому ми і спостерігали спробу використовувати ряд акцій, пов'язаних зі зловживанням правопорушеннями з боку поліції. Ініціатива з вимогою відставки Авакова була досить радикальною. Це спроба привнести нотку радикальної боротьби, щоб не "загубитися" на тлі інших", - сказав Володимир.

Схожу думку висловив і політолог Олексій Якубін. Він вважає, що Вакарчук просто не хоче асоціюватися з "історією провалу".

"У "Голосу" рейтинг зараз нижче, ніж у тієї ж "Партії Шарія". Його присутність зараз у владі шкодить його основний кар'єрі. Все це і могло підштовхнути його до такого рішення", - сказав Якубін.

Ставка на "Слуг народу" не спрацювала

Олексій Якубін також висловив думку, що причиною такого рішення може стати і те, що Вакарчук зрозумів, що його партії не вийде стати настільки впливовою, як спочатку очікувалося.

"Під час свого другого походу в ВР він позиціонував себе як нове обличчя української політики, яке йде в парламент. Мовляв, він - професіонал, у нього команда професіоналів. Я пам'ятаю навіть, як з боку Вакарчука були спроби тролінгу чинного Президента, "Слуги народу" з його цими фразами "не по-приколу" і так далі. У Вакарчука був розрахунок, що вони створять коаліцію зі "Слугою народу". Але в підсумку "Слуги" на парламентських виборах набрали набагато більше, ніж розраховували у Вакарчука. І виходить, що коаліції вони не потребували. А "Голос" якраз і розраховував на цю коаліцію, і на те, що вони могли б нав'язувати свій порядок денний "Слугам". Він просто зрозумів, що чекати нічого, очікування не справдяться", - сказав Олексій Якубін.

Небажання декларувати гонорари з концертів

І ще однією причиною, на думку політолога Олексія Якубіна, могла стати і "прозорість", яка заважала Вакарчуку, як артисту.

"Пам'ятайте, була інформація про те, що гонорари з концертів його гурту не були в повній мірі задекларовані Вакарчуком? Він просто зрозумів, що не може, з огляду на механізм прозорості, який присутній, поєднувати концертну діяльність і свою присутність в парламенті. Підкреслю - присутність, бо діяльністю я б це не назвав. Політика вимагає від нього набагато більше звітності, ніж він звик", - сказав політолог.

Що буде з "Голосом"?

Політологи відзначають, що рішення Вакарчука перед місцевими виборами негативно позначиться на рейтингу його партії. Олексій Якубін підкреслив, що партія "Голос" в принципі була побудована на іміджі Вакарчука, тому без нього їм буде набагато складніше конкурувати з іншими.

"Для "Голосу" - це невигідне рішення. Це точно вдарить по їх перспективам на місцевих виборах. Якби він пішов після місцевих виборів, "Голос" ще міг би використовувати цей "бренд Вакарчука", - сказав політолог.

Двічі в одну річку не війдеш

Політолог Володимир Воля заявив, що цим рішенням Вакарчук "поставив остаточно великий хрест на собі, як на лідері думок для певної частини українських виборців.

"Знаєте, кажуть: "Неможливо увійти в одну і ту ж річку двічі"... Вакарчук в неї вже двічі увійшов, і двічі з неї вийшов. Третього разу, думаю, вже не буде", - сказав політолог.

Олексій Якубін зазначив, що Вакарчук в політиці і так вважався маргіналом, а це рішення його тільки ще більше "маргіналізує".

"Він увійшов двічі в політику з ганебним результатом, двічі втік від відповідальності. Третього разу вже точно не буде. "Єврооптимісти", яких за фактом представляла партія "Голос", будуть думати вже про якийсь новий проект", - сказав Якубін.

Читайте також:

Новини партнерів

"Кидаєте країну в хаос": Богдан жорстко відреагував на інтерв'ю Зеленського
Уряд продовжить другий етап медреформи Супрун, переглянувши "занижені" тарифи на медпослуги