Послаблення карантину з 11 травня: МОЗ затвердило рекомендації для перукарень, магазинів і кафе

Послаблення карантину з 11 травня: МОЗ затвердило рекомендації для перукарень, магазинів і кафе
Читать на русском

Редакція APnews ознайомилася з усіма рекомендаціями МОЗ щодо роботи закладів на період першої хвилі послаблення карантину з 11 травня

Головний санітарний лікар України Віктор Ляшко затвердив протиепідемічні рекомендації для низки закладів на етапі послаблення карантину, зокрема для перукарень, магазинів і кафе. Про це від повідомив на своїй сторінці у Facebook.

Рекомендації затвердили для перукарень, закладів громадського харчування, точок продажу продовольчих та непродовольчих товарів, офісних приміщень, стоматологій та закладів стаціонарної психіатричної допомоги.

На період першої хвилі заклади працюватимуть за такими основними правилами:

Перукарень та салонів краси - проведення температурного скринінгу усім працівникам, здійснення прийому клієнтів з дотриманням часового інтервалу, проведення дезінфекції, перебування у закладі виключно в респіраторі, чи масці, організацією місця при вході для дезінфекції рук клієнтів.

Закладів громадського харчування - проведення температурного скринінгу усім працівникам, дозвіл на обслуговування виключно на виніс, або на відкритих (літніх) майдачниках з дотриманням дистанції у 1,5 метра, організація місця для дезінфекції рук.

Точок продажу продовольчих і непродовольчих товарів - проведення температурного скринінгу усім працівникам, одночасне перебування у приміщенні не більше однієї людини на 10 квадратних метрів, місце для дезінфекції рук, дотримання соціальної дистанції, недопущення черг, обробка ручок корзинок та візків для покупок.

Стоматологічних кабінетів - проведення температурного скринінгу усім працівникам, прийом виключно за попереднім записом з дотриманням часового інтервалу не менше 15 хвилин між відвідувачами, за день до прийому - опитування пацієнта про стан його здоров'я, додаткові заходи безпеки, зокрема ізольоване розміщення пацієнта в стоматологічному кабінеті.

Офісних приміщень, у яких дозволено здійснювати діяльність на етапі карантину - проведення температурного скринінгу усім працівникам, перебування в офісі виключно у респіраторі чи масці, організація місця для обробки рук, між місцями дистанція не менше 1,5 метра, перебування у офісі не більше 1 особи на 10 квадратних метрів.

Закладів стаціонарної психіатричної допомоги, медико-соціального та соціального захисту населення - проведення температурного скринінгу усім працівникам, навчання працівників щодо профілактики поширення коронавірусу, інформування про профілактику пацієнтів, наявність у достатній кількості мила, антисептиків, паперових рушників, достатньої кількості засобів індивідуального захисту та щорічної вакцинації.

Це лише деякі з основних правил, які затвердили у МОЗ. Вичерпний перелік доступний за гіперпосиланнями.

Як повідомляв APnews раніше, головний санітарний лікар Віктор Ляшко розповів, що саме почне працювати в Україні з 11 травня.

Новини партнерів

Ляшко назвав умови та орієнтовні терміни завершення маскового режиму в Україні
Олег Ляшко вдруге стане батьком: екс-нардеп опублікував знімок вагітної 49-річної дружини Росіти