Послаблення карантину в Україні: епідеміолог розповіла, як не заразитися COVID-19 в нових умовах

Послаблення карантину в Україні: епідеміолог розповіла, як не заразитися COVID-19 в нових умовах
Ексклюзив
Читать на русском

В Україні дозволили працювати салонам краси, літнім терасам закладів, що підвищує ризики зараження інфекцією

В Україні з понеділка, 11 травня, стартував перший етап виходу з карантину. Дозволили працювати салонам краси, літнім терасам закладів, а також гуляти в парках і зонах відпочинку.

APnews дізнався у епідеміолога, наскільки небезпечні ці послаблення на тлі колишньої ситуації з карантином і як убезпечити себе в цих умовах від інфекції. Завідуюча кафедрою епідеміології в Національному медичному університеті імені О.О. Богомольця Ірина Колесникова сказала, що на тлі роботи ринків, супермаркетів, МАФів, кави на винос і так далі, робота салонів краси і літніх терас істотно ситуацію не змінять.

"Ми знаємо, що навіть в умовах суворого карантину все одно були такі заклади, які порушували обмеження і працювали. Зараз, коли це питання врегульоване, я думаю, що більшість буде дотримуватися норм. Крім того, самі відвідувачі усвідомлюють всі ризики і наслідки і будуть дотримуватися тих простих правил, які необхідні", - сказала епідеміолог.

Що стосується літніх майданчиків, експерт заявила, що необхідна дистанція. Столики повинні бути розставлені так, щоб між людьми була дистанція в 1,5 метра, навіть якщо за одним столом сидить пара, вони можуть сісти по діагоналі.

"Сподіваюся, що ці місяці карантину все ж навчили наших громадян бути соціально-відповідальними. Якщо людина хвора - йому не можна навіть на літню терасу", - зазначила Колесникова.

Що стосується салонів краси - епідеміолог наголосила, що ті умови роботи, які висунув Кабмін, в принципі допоможуть убезпечити людей від зараження, якщо їх будуть дотримуватися.

"Це і попередній запис, якщо ви прийшли раніше - чекайте на вулиці, якщо вас кілька людей - теж слід очікувати на вулиці. У салонах, де є кілька різних приміщень, повинні зробити розмітку і теж дотримуватися дистанції", - зазначила експерт.

Однак Колесникова підкреслила, що при цьому все одно клієнт і майстер будуть знаходиться в контакті один з одним. Тому обидва повинні знаходиться в масці.

"Інше питання, що якщо дівчині, наприклад, потрібно пофарбувати волосся, то ймовірно маску потрібно буде зняти. Це, звичайно, небезпечно для майстра, але якщо він при цьому буде в засобі захисту органів дихальної системи - це убезпечить його від інфекції", - сказала епідеміолог.

І уточнила, що власники салонів повинні зі свого боку контролювати питання і не допускати того, щоб співробітники ходили на роботу хворими (не тільки COVID-19, але і будь-якими іншими хворобами).

Читайте також:

Новини партнерів

У Польщі стверджують, що їх аграрний сектор може критично постраждати без українців
Позачергове засідання Ради перенесли на 12 травня, нардепи планують працювати 12 годин