Порятунок бізнесу або рука в кишеню українців: що запропонували "Слуги народу" під виглядом "культурного збору"

Порятунок бізнесу або рука в кишеню українців: що запропонували "Слуги народу" під виглядом "культурного збору"
Ексклюзив
Читать на русском

Документ зареєстрували в парламенті група нардепів на чолі з народним обранцем від фракції "Слуга народу" Олександр Ткаченко ще 22 квітня.

Народні депутати в середу, 13 травня, планували розглянути законопроект про підтримку креативної індустрії, яка опинилася у важкому становищі через карантин. Документ зареєстрували в парламенті група нардепів на чолі з народним обранцем від фракції "Слуга народу" Олександр Ткаченко ще 22 квітня.

Проект закону №3377 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо державної підтримки сфери культури, креативних індустрій, туризму, малого та середнього бізнесу у зв'язку з дією обмежувальних заходів, пов'язаних з поширенням коронавірусної хвороби" пройшов розгляд у парламентському комітеті з питань гуманітарної та інформаційної політики.

"За результатами розгляду цього законопроекту в своєму рішенні Комітет рекомендує Верховній Раді України прийняти його за основу і доручити Комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики підготувати до другого читання з урахуванням зауважень народних депутатів і поправок, викладених у висновку Комітету від 13 травня 2020 року", - йдеться в повідомленні прес-служби комітету.

"Культурний збір" від "Слуги народу"

Заступник глави фракції "Слуга народу" Євгенія Кравчук записала відеозвернення, в якому розповіла про план підтримки креативних індустрій в Україні в кілька кроків. За її словами, документ допоможе зменшити витрати та робочі місця на підприємствах креативної індустрії, які не можуть працювати під час карантину. Крім того, Кравчук вказала, що проект закону передбачає підтримку теле та радіоіндустрії за допомогою скорочення їх витрат.

"А наступний наш крок дуже важливий. Це буде введення єдиного культурного збору", - заявила "слуга народу".

При цьому вона не розповіла ніяких подробиць щодо нового збору.

Читайте також:

Дивитися з 3:37

Податкова "зрада"

Через відсутність пояснень ряд Telegram-каналів і ЗМІ відразу ж почали розганяти інформацію про те, що влада хоче ввести новий податок для українців. При цьому стали з'являтися припущення про те, чи буде цей збір "тимчасовим", як військовий збір, який діє вже шість років, а також на що підуть ці гроші.

Деякі припустили, що гроші від "культурного збору" підуть на фінансування українського кіно, як "Толока", "Позивний Бандера" або "творчість" Яніни Соколової.

Читайте також:

"Зрада" скасовується, пільгова ставка ПДВ застосовується"

Після того, як "культурний збір" обріс міфами, Євгенія Кравчук вирішила пояснити, чи дійсно українців хочуть обкласти новим податком.

"Під час кризи креативні індустрії є одними з найменш захищених і для них обтяжливо, а часто і неможливо зберігати життєздатність з таким розміром ПДВ. Для нас важливо, перш за все, допомогти їм вийти з тіні і залучити більшу кількість споживачів. Досягти цього можна за зниження вартості товарів та послуг, а також через створення нових цікавих проектів", - зазначила нардеп в Facebook.

За її словами, влада не вводить нових податків, а тільки уточнює деякі норми Податкового кодексу в застосуванні пільгової ставки ПДВ в 7% і 0%. При цьому вона вказала, що дане рішення повинно допомогти заощадити на податках кошти для установ культурної сфери, які вони зможуть вкласти у власний розвиток.

Порятунок бізнесу або рука в кишеню українців: що запропонували "Слуги народу" під виглядом "культурного збору"

Як раніше повідомляв APnews, небо над Україною 12 травня о 22:00 засяяло десятками променів. Це акція, яку організували співробітники креативних індустрій, робота яких зупинилася через пандемію коронавірусу.

Новини партнерів

"Антиколомойський" закон можуть розглянути у ЄСПЛ - Малюська
"Антиколомойський" закон унеможливить притягнення до відповідальності попередню владу - політолог