Порошенку загрожує довічне ув’язнення через незаконну ліквідацію ВСУ, - юрист

Порошенку загрожує довічне ув’язнення через незаконну ліквідацію ВСУ, - юрист
Ексклюзив
Читать на русском

Деякі дії Петра Порошенка на посту президента суперечать вимогам Конституції України.

П’ятому президенту України Петру Порошенку може загрожувати довічне ув’язнення з конфіскацією майна через справи, відомості про які Генпрокурор Ірина Венедиктова внесла до ЄРДР 8 квітня.

Про це у коментарі редакції APnews повідомив адвокат і юрист Ростислав Кравець.

За його словами, звернення суддів ВСУ до Офісу генпрокурора щодо можливих неправомірних дій Порошенка є повністю обґрунтованим.

"Це кримінальне провадження і, фактично, саму заяву суддів не реєстрували близько двох років. Тобто, коли Петро Порошенко був президентом, вони (ред. – ОГП) не хотіли реєструвати будь-які кримінальні провадження щодо порушення стосовно незаконної ліквідації Верховного суду.

Навіть, вже після зміни діючої влади також не хотіли відкривати і розслідувати провадження стосовно узурпації влади в країні і ліквідації Конституційного органу», - наголосив Кравець.

Юрист стверджує, що у діях Петра Порошенко є ознаки суттєвого перевищення президентських повноважень і деякі його дії на посту президента суперечать вимогам Конституції України.

"Якщо слідчі органи будуть розслідувати це кримінальне провадження і, з огляду на рішення Конституційного суду стосовно незаконності створення паралельного Верховного суду, є всі підстави притягнути Петра Олексійовича Порошенка, який видавав всі ці укази стосовно реорганізації судів, до кримінальної відповідальності", - зауважив співрозмовник.

За словами юриста, враховуючи незаконну ліквідацію ВСУ та інші дії Петру Порошенку на посту президента - йому загрожує довічне ув’язнення з повною конфіскацією майна.

Як повідомляв APnews, Офіс генпрокурора розслідує можливі протиправні дії Порошенка при звільненні суддів ВСУ.

Новини партнерів

В Україні кількість зареєстрованих безробітних збільшилась на 13%
У трьох співробітників СБУ підтвердили коронавірус