Порошенко в 2016 році був причетний до "диверсійної операції" в Криму - плівки Деркача

Порошенко в 2016 році був причетний до "диверсійної операції" в Криму - плівки Деркача
Читать на русском

Нібито Байден прямо запитав, чи знав Порошенко про операції, проте той ухилявся від відповіді

Народний депутат Андрій Деркач під час прес-конференції в четвер, 9 липня, опублікував нову частину записів розмов між нібито п'ятим президентом України Петром Порошенко і колишнім віце-президентом США Джо Байденом. Про це йде мова в так званих "плівках Деркача", передає APnews.

У розмові нібито Порошенко фактично визнав, що в серпні 2016 року в Криму дійсно була диверсійна операція. Нібито Байден розкритикував рішення про її проведення, бо це створює ризики ескалації і дає Європі привід звинуватити в цьому Україну.

"Петро, зараз я стурбований тим, що ви можете програти в короткостроковій перспективі. Ви і я, ми обидва знаємо, що Франція, Німеччина і наші європейські" друзі "шукають виправдання того ... Або знову звинуватити Україну в тому, що відбувається. що він хоче, що так це пробує переконатися, що вони не змушують дотримуватися свої умови по "Мінську", - підкреслив нібито Байден.

Нібито Порошенко погодився і уточнив, що не звільняє главу розвідки тільки тому, що не хотів би, щоб це погоджувалося з подіями в Криму.

"Це сталося, коли я був з візитом в Південно-Східній Азії. Ми прийняли важливі заходи, які унеможливлять виникнення подібної ситуації в майбутньому. Єдиною причиною того, що ми не звільняємо з посади главу ГУР МОУ, є те, що мені не подобається ідея зробити це прямо зараз, оскільки будь-хто зможе тлумачити це як визнання відповідальності ", - зазначив нібито Порошенко.

Після цього нібито Байден прямо запитав, чи знав Порошенко про операції, проте той ухилявся від відповіді.

"Я не не хочу, щоб ви неправильно зрозуміли. Все, що я роблю, як один - розповідаю вам, привожу аргументи, це набагато важливіше зараз. Набагато складніше для мене відстоювати свою позицію на користь вашої країни. Я не хочу прикрашати. Я продовжую це робити. І ми переживемо це. Але нічого подібного не може повторитися навіть близько", - сказав нібито Байден в кінці розмови. У відповідь нібито Порошенко пообіцяв, що не повториться.

Деркач зазначив, що оприлюднив цю запис зараз, оскільки, за його словами, головного фігуранта тих подій Кондратюка знову призначили главою розвідки.

Як повідомляв APnews раніше, народний депутат Андрій Деркач у четвер, 9 липня, оприлюднив нові плівки, на одній з яких зафіксована розмова нібито п'ятого президента України Петра Порошенка і його російського колеги Володимира Путіна 30 квітня 2015 року.

Новини партнерів

Ford Focus на думку поліції розігнався до рекордних 703 км/год
Пенальті - це лотерея. Реакція гравців і тренерів на божевільний фінал Кубка України з футболу