Порошенко контролював шість офшорів, через які закуповував шедеври російських художників – OCCRP

Порошенко контролював шість офшорів, через які закуповував шедеври російських художників – OCCRP
Читать на русском

Розслідувачі встановили, що на початку 2010-х Порошенко нібито отримав контроль над шістьма офшорними компаніями за допомогою свого помічника.

П’ятий президент України Петро Порошенко купував дорогі предмети інтер’єру та мистецтва через офшорні компанії.

Про це повідомляє міжнародний Центр із дослідження корупції та організованої злочинності (OCCRP), передає APnews.

Розслідувачі проаналізували документи, оприлюднені внаслідок витоку 2019 року, з яких випливає, що на початку 2010-х Порошенко нібито отримав контроль над шістьма офшорними компаніями за допомогою свого помічника Сергія Зайцева. Як стверджують у OCCRP, це стало можливим завдяки діям австрійського банку Raiffeisen.

Повідомляється, що ще 11 компаній, які обслуговуються в Raiffeisen, пов’язані з бізнес-імперією Порошенка.

"Raiffeisen ідентифікував Зайцева як бенефіціарного власника більшості з цих компаній і він підписав корпоративні документи для інших – навіть коли вони керували десятками мільйонів доларів для Порошенка до та під час його президентства, відповідно до листів та документів, отриманих OCCRP", – йдеться в повідомленні.

Також зазначається, що у 2018 році Управління з питань фінансового ринку Австрії (FMA) оштрафувало Raiffeisen на 2,75 мільйона євро за "неадекватну перевірку осіб беенфіціарних власників та відсутність регулярного оновлення необхідних документів, даних та інформації, необхідних для розуміння, хто володіє та контролює структури, пов’язані з клієнтами підвищеного риску в специфічних індивідуальних випадках".

Однак, тоді FMA не уточнили, про яких саме клієнтів банку йдеться, а вже у 2019 році Верховний адміністративний суд Австрії скасував штраф.

Розслідувачі наголошують, що у квітні 2013 через одну з таких компаній, Vernon, Порошенко закупив предметів мистецтва на 4,8 мільйона фунтів стерлінгів. Серед них – полотно Іллі Репіна "Козаки на Чорному морі" (російський митець).

Водночас, у відповідь на запит OCCRP юристи Петра Порошенка заявили, що той не має стосунку до жодної із зазначених компаній.

"Петро Порошенко не є акціонером, кінцевим бенефіціарним власником чи співробітником жодної з цим компаній", – йдеться у відповіді. Її підписантами є "юридичні радники Петра Порошенка із захисту репутації від поширення фейкових новин та упереджених розслідувань".

В той же час, Сергій Зайцев не відповів на запит авторів розслідування – вони цитують його інтерв’ю 2016 року для "Інтерфакс Україна", в якому Зайцев заперечував, що керував компанією Intraco на користь Порошенка. А Банк Raiffeisen заявляв, що його юридична перевірка має обмеження.

"Подальші розслідування та розшук залишається винятково за компетентними державними органами", – наголосили у фінустанові.

Наразі прес-служба петра Порошенка жодним чином не відреагувала на публікацію Центру.

Порошенко контролював шість офшорів, через які закуповував шедеври російських художників – OCCRP

Нагадаємо, як повідомляв APnews, Порошенко у березні задекларував подарунок на майже 4 млн гривень.

Новини партнерів

"Я типу був спостерігачем": Дудь опублікував вирізаний фрагмент інтерв'ю з Івангаєм з відповідями про Росію і Україну
"Не входить до пріоритетів дипломатії". США відправлять вакцини в Індію замість України - Politico