Понад 60 тисяч профспілок вимагають негайно звільнити Третьякову з посади голови Комітету соцполітики

Понад 60 тисяч профспілок вимагають негайно звільнити Третьякову з посади голови Комітету соцполітики
Ексклюзив
Читать на русском

Редакція APnews публікує документ звернення

Федерація профспілок України у Верховній Раді вимагає негайного відсторонення нардепа Галини Третьякової з посади Голови комітету з питань соцполітики. З відповідним зверненням представники Федерації вже звернулись до новообраного спікера парламенту Руслана Стефанчука.

Редакція APnews публікує документ звернення та основні вимоги Федерації.

Так, "останньою краплею" стало останнє висловлювання Третьякової стосовно смерті нардепа Антона Полякова. Нагадаємо, “слуга” у партійному чаті написала, що “стало на одного ворога менше”, а згодом “аргументувала” такий коментар “свободою слова в Україні”.

«З огляду на антигуманні, антиморальні публічні заяви та антисоціальну законодавчу діяльність народного депутата Галини Третьякової на підставі статті 83 Закону України «Про Регламент Верховної Ради України», частини третьої статті 7 Закону України «Про комітети Верховної Ради України» терміново внести пропозицію про відкликання Галини Третьякової з посади Голови Комітету Верховної Ради України з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів у зв’язку з її незадовільною роботою», - йдеться у проекті заяви.

Також в своїй заяві профспілки нагадують про попередні публічні висловлювання скандальної нардепки, як то:

«….Наїжджати на права і дискримінувати найманого працівника», стосовно жінок і дітей щодо надання державного соціального захисту залежно від «якості» отримувачів, що є приниженням честі й гідності громадян України та порушує їхні права.

«Мінус один ворог і це добре», - так напевно напише пані Третьякова після прийняття її законопроекту №2681, що знищує профспілковий рух в країні? Мінус трудові права і гарантії, невизначеність стабільного майбутнього та поштовх на трудову міграцію отримають працівники та їх родини», - реагують у профспілках на нещодавню різку заяву Третьякової щодо смерті колеги.

Враховуючи все вищевказане, представники понад 60 тисяч первинних профспілкових організацій ініціювали негайне відкликання з посади голови Комітету Верховної Ради України з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів Третьякову Г.М. “за просування антинародних законопроєктів, руйнування системи соціального захисту, провокування соціальних збурень в Україні та протистояння між суспільством і державною владою”.

При цьому Постійна комісія Ради Федерації профспілок України з питань рівності прав жінок і чоловіків визначила, що діяльність та висловлювання Третьякової порушують норми депутатської етики та суспільної моралі, і особа з такими поглядами “не може перебувати у найвищому законодавчому органі України”, тим більше не може очолювати Комітет Верховної Ради України з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів.

"Ми категорично проти вести комунікацію з особою, що неодноразово дискваліфікувала і статус народного депутата, і моральний облік соціальної політики», - йдеться у заяві Федерації профспілок України.

Представники Федерації профспілок також нагадали, як 7 жовтня цього року провели 10-тисячну акцію протесту в Києві, вимагаючи зупинити розгляд низки “токсичних” законопроектів авторства Галини Третьякової (№5371, №2681, №2682, №3115, №2683-дооп., №2743, №5887 та ін.), що "направлені на просування тотальної лібералізації та дерегуляції трудових відносин, на повний демонтаж існуючої правозахисної функції профспілок та фондів соціального страхування України".

У Федерації також нагадали слова спікера парламенту Стефанчука, що “відсторонення Третьякової від засідань і з посади голови комітету буде гострим питанням на наступному засіданні фракції "Слуги народу". Засідання фракції відбудеться в понеділок, 18 жовтня, а тому питання має бути підняте вже скоро.

Крім того, до українського парламенту також звернулися голови всіх фракцій та груп, крім "Слуги народу". Вони зібрали підписи й також закликають голову парламенту та керівника регламентного комітету відкликати Третьякову з посади голови комітету з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів.

Понад 60 тисяч профспілок вимагають негайно звільнити Третьякову з посади голови Комітету соцполітики

Новини партнерів

Ексголова МОЗ назвав різкий стрибок захворюваності COVID-19 в Україні результатом "недолугої політики"
Катували та змусили роздягтися: у Запоріжжі копи жорстоко поглумилися над перехожим