Понад 500 хасидів намагаються потрапити до України через Білорусь: МЗС просить не пропускати їх через кордон

Понад 500 хасидів намагаються потрапити до України через Білорусь: МЗС просить не пропускати їх через кордон
Читать на русском

Для посилення прикриття білоруської ділянки задіяні навіть вертольоти, літаки та безпілотні комплекси для проведення повітряного моніторингу кордону.

Станом на ранок 15 вересня на кордоні з боку Білорусі перебуває 690 паломників, які хочуть потрапити до України на святкування Рош га-Шан. Міністерство закордонних справ просить владу Білорусі не пропускати їх до України. Про це APnews повідомляє з посиланням на прес-службу ОП.

Голова Державної прикордонної служби України повідомив, що іноземцям надано роз'яснення про заборону в'їзду в Україну відповідно до постанови Кабінету Міністрів. Тож Міністерство закордонних справ України офіційно звернулося до Білорусі з проханням не оформлювати дозвіл на в’їзд в Україну громадян, на яких діють обмеження.

Нагадаємо, 27 серпня уряд оголосив про заборону в'їзду в Україну іноземцям з 28 серпня по 28 вересня через пандемію коронавірусу. Заборона припала саме на початок масового прибуття в Умань хасидів зі всього світу на святкування юдейського Нового року — Рош га-Шана. Свято припадає на 18-20 вересня, але зазвичай хасиди починають з’їжджатися значно раніше.

«Прогнозуємо прибуття до лінії кордону в Чернігівській області до тисячі осіб, Житомирській – до 700, Волинській – до 1,5 тисячі осіб. Очікуємо прибуття до міста Мінська трьох чартерів – близько 600 іноземців», – повідомив Сергій Дейнеко.

Повідомили, що ситуація контрольована. Для посилення прикриття білоруської ділянки залучені резерви Національної академії Державної прикордонної служби України та Сумського прикордонного загону. Також задіяні вертоліт Мі-8, два H-125, літак DA-40 та безпілотні комплекси для проведення повітряного моніторингу кордону.

Також Державна прикордонна служба України організувала взаємодію з Державним прикордонним комітетом Республіки Білорусь та підтримує контакт з Посольством Ізраїлю в Україні, а також рабинами єврейських релігійних організацій, які забезпечують водою й кошерною їжею прибулих хасидів.

Нагадаємо, хасиди почали прибувати на кордон Білорусі з Україною ще вчора. За деякими даними, на кордоні зібралося понад 1,5 тисячі паломників.

Раніше APnews повідомляв, що сьогодні Україна офіційно не визнала вибори президента в Білорусі.

Читайте також:
Верещук: Якщо на митницю повернули "людей Януковича", що сиділи на потоках, то можна повернути і Ющенка
Верещук порівняла мізерні зарплати вчителів і страйкуючих шахтарів

Новини партнерів