Понад 2,7 млрд доларів від МВФ вже надійшли на рахунок України, – Мінфін

Понад 2,7 млрд доларів від МВФ вже надійшли на рахунок України, – Мінфін
Читать на русском

В Мінфіні зазначили, що рішення щодо розподілу цих коштів буде прийматись відповідно до чинного законодавства.

На рахунок України надійшли кошти від Міжнародного валютного фонду (МВФ) в розмірі понад 2,7 млрд доларів США. Як відомо, ці гроші наша країна отримала в результаті розподілу спеціальних прав запозичень (СПЗ) в рамках допомоги країнам-учасницям МВФ у відновленні економіки, яка постраждала в результаті пандемії коронавірусної інфекції.

Про це APnews повідомляє з посиланням на повідомлення пресслужби Міністерства фінансів України.

У Мінфіні відзначили, що кошти можуть бути використані, як для фінансування бюджету в цьому бюджетному періоді, так і в наступних бюджетних періодах.

"СПЗ можуть бути конвертовані у валюту і використані для фінансування бюджету в цьому бюджетному періоді або збережені для забезпечення фінансування бюджету в наступних бюджетних періодах. Рішення про розподіл цих коштів буде прийматися відповідно до чинного законодавства", - говориться в повідомленні.

Також в Мінфіні підкреслили, що Україна продовжує співпрацю з МВФ і "вживає заходів щодо впровадження реформ та виконання взятих на себе зобов'язань в рамках спільної з МВФ програми Stand-by".

На цей момент Міністерство фінансів працює над завершенням першого перегляду чинної програми та чекає місію МВФ у вересні 2021 року.

Відзначимо, МВФ схвалив додаткову емісію спеціальних прав запозичення (СПЗ) на суму 650 млрд доларів з резервних активів. Гроші планували направити до країн з ринком, що формується, а також державам, що розвиваються.

Раніше APnews повідомляв, Володимир Зеленський очікує, що за допомогою коштів, які направив в Україну МВФ, наша країна зможе подолати наслідки коронакризи.

Новини партнерів

Глава ВР Разумков про свою відставку: Я не піду, але мене можуть відправити
Мер Кривого Рогу перед смертю боявся повертатися додому, над будинком літали дрони – адвокат