Помер відомий український художник Олександр Ройтбурд

Помер відомий український художник Олександр Ройтбурд
Читать на русском

Художник помер після тривалої хвороби на 60-му році життя

8 серпня не стало відомого українського художника, керівника Одеського художнього музею Олександра Ройтбурда. Йому було 59 років.

Цю інформацію журналістам видання Бабель підтвердили у музеї, передає APnews.

Причину смерті наразі не розголошують. Відомо лише, що Ройтбурд тривалий час боровся із серйозною хворобою.

Хто такий Олександр Ройтбурд?

Народився в Одесі у 1961 році. Закінчив художньо-графічний факультет Одеського педагогічного інституту. У 1993 році став співзасновником одеської асоціації "Нове мистецтво", де почав працювати на посаді арт-директора, а з 1999 по 2001 рік – очолював цю ж асоціацію. Також був директором Галереї Марата Гельмана в Києві.

Наприкінці 2017 року Ройтбурд переміг у конкурсі на посаду директора Одеського художнього музею. Проти його кандидатури були депутати обласної ради, які не проголосували за нього. Але 19 березня 2018 голова тоді ще голова Одеської облдержадміністрації Максим Степанов підписав із ним контракт на 5 років.

Контракт із Олександром Ройтбурдом був достроково розірваний обласною владою восени 2019. Його звільнили завдяки активності депутатам від ОПЗЖ, які заявили, що він не виконує депутатські запити про фінансову діяльність музею.

У Міністерстві культури таке рішення вважали безпідставним. У 2020 році Одеська облрада скасувала рішення про відставку Ройтбурда.

Сьогодні творіння художника можна побачити у музеї сучасного мистецтва МоМА у Нью-Йорку, DUMA (художньому музеї університету Дьюк в Дерхемі, США), Одеському художньому музеї, PinchukArtCentre в Києві та приватних колекціях.

У 2009-у році картина Ройтбурда з серії "Прощавай, Караваджо!" була куплена на лондонському аукціоні Phillips de Pury & Co за рекордну на той час для українського живопису суму – $97 тис.

Новини партнерів

Українська велогонщиця Олена Старікова виграла срібло в спринті на Олімпіаді
Невакциновані частіше вмирають від штаму "Дельта", - МОЗ