Помер відомий український філолог та мовознавець Олександр Пономарів

Помер відомий український філолог та мовознавець Олександр Пономарів
Читать на русском

Вчений довгий час знаходився в лікарні у важкому стані з переломом хребця.

Доктор філологічних наук, професор і мовознавець Олександр Пономарів помер 14 жовтня у віці 84 років. Про це APnews пише з посилання на коментар дружини науковця виданню BBC Україна.

Відомо, що філолог і професор Інституту журналістики КНУ імені Тараса Шевченка помер в середу, о 7 годині ранку.

Він тривалий час перебував у лікарні у важкому стані з переломом хребця.

Раніше інформацію, що Пономарів знаходиться в лікарні у важкому стані, розповідали його колеги. Вони також збирали кошти на його лікування.

Олександр Пономарів став легендою Київського національного університету імені Шевченка, адже викладав там понад сорок років. Більшість часу - на факультеті журналістики КНУ, який згодом перетворився на Інститут журналістики.

До навчання журналістів працював в Інституті мовознавства імені Потебні.

Похорон видатного мовознавця Олександра Пономаріва відбудеться в суботу, 17 жовтня. Інформація про місце проведення церемонії прощання буде оприлюднена пізніше.

Чим відомий Олександр Пономарів?

Олександр Пономарів написав понад 250 наукових, науково-популярних і науково-публіцистичних праць, які були присвячені проблемам стилістики, культури та статусу української мови, українського правопису, нормативності мови ЗМК, українсько-грецьких мовно-літературних зв’язків, теорії й практики перекладу.

У його доробку монографія «Лексика грецького походження в українській мові» (2005), підручники й навчальні посібники «Стилістика сучасної української мови» (2000), «Культура слова: Мовностилістичні поради» (2011), «Українське слово для всіх і для кожного» (2013, 2017), за його редакцією та у співавторстві побачили світ чотири видання підручника «Сучасна українська мова».

Пономарів був одним з укладачів «Етимологічного словника української мови» в семи томах (1982–2012), «Словника античної міфології» (2006), новогрецько-українського (2005) та українсько-новогрецького (2008) словників.

Як повідомляв APnews раніше, у Львові помер відомий український поет Микола Петренко.

Новини партнерів

Зеленський озвучив перше питання, яке поставить українцям на виборах
Разумков заявив, що "опитування Зеленського" не може бути репетицією референдуму