Польський локдаун: що буде з українськими трудовими мігрантами в "червоній зоні"

Польський локдаун: що буде з українськими трудовими мігрантами в "червоній зоні"
Ексклюзив
Читать на русском

Василь Воскобойник зазначив, що українці, як і раніше, будуть захищені на території Польщі.

Країни Європи, в тому числі й Польща, зроблять все, щоб не доводити економіку до повного локдауна. Про це в ексклюзивному коментарі APnews розповів голова Всеукраїнської асоціації компаній з міжнародного працевлаштування Василь Воскобойник.

За його словами, підприємства не зупинятимуть, тому що зупинка економіка гірше, ніж коронавірус.

"Заходи, які застосовуються зараз в країнах Європи, в тому числі й Польщі вони базуються на тому, щоб не доводити економіку до нового локдауна. Всі розуміють, що зупинка економіки буде нести більшу загрозу, ніж розвиток COVID-19. Відповідно, з урахуванням того, що Польща навіть під час першого локдауна, який розпочався 14 березня, вони робили все, щоб українці мали можливість залишитися і могли там працювати, отримувати медичну допомогу, тому введення в Польщі "червоною" зони карантину не говорить про те, що підприємства будуть зупиняти та економіка буде ставати на позначку нуль - цього не станеться", - зазначив Воскойбоник.

При цьому він вказав, що українці, як і раніше, будуть захищені на території Польщі.

"У разі, якщо вони захворіють, то вони можуть потрапити в місцеву лікарню, де вони будуть безкоштовно лікується, тому що Польщі, з урахуванням їх демографічної ситуації, вигідно, щоб українці залишалися там якомога довше", - вказав експерт.

Також Воскобойник розповів, що за п'ять місяців в Україну не повернулися 100 тисяч громадян.

"За період з 14 березня по 1 травня через кордон з Польщею в'їхало порядком 220-230 тисяч українців по даному ДПСУ. При цьому за травень і червень назад виїхали близько 200 тисяч осіб. Якщо подивитися, скільки людина з 1 січня по 1 травня в'їхали на територію Польщі з України, то їх кількість склала майже 2 мільйони, водночас з 1 січня по 1 травня їх Польщі в Україну повернулося 1,9 мільйона осіб, тобто за п'ять місяців 100 тисяч українців залишилися на території Польщі", - підсумував глава Асоціації.

Як раніше повідомляв APnews, Польща з суботи, 24 жовтня, повністю переходить в "червону" карантинну зону, у зв'язку з чим вводяться нові обмеження

Новини партнерів

Комаровський розкритикував профілактику COVID-19 в школах: що не так
Розстріли "дев'яток" і голи п'ятою: ТОП-10 кращих голів Андрія Ярмоленка