Польща закупила у США танкер зі скрапленим газом для України

Польща закупила у США танкер зі скрапленим газом для України
Читать на русском

Судно зі зрідженим природним газом очікують наприкінці лютого – його прийме термінал у Свиноуйсьці.

Державна нафтогазова компанія Польщі PGNiG закупила у Сполучених Штатів Америки танкер зі скрапленим природним газом для України.

Про це повідомляє APnews з посиланням на офіційний сайт польської компанії. Відомо, що газ планують поставити на український кордон для американсько-української компанії Energy Resources of Ukraine.

Зазначається, що це вже вдруге, коли американський газ постачається в Україну завдяки співпраці обох компаній.

Судно з ЗПГ очікують наприкінці лютого – його прийме термінал у Свиноуйсьці. Після певних технологічних процедур газ подадуть до польської системи передачі.

"Танкер з американським ЗПГ прибуде до терміналу ЗПГ Президента Леха Качинського у Свіноуйсьці наприкінці лютого цього року. Після регазифікації паливо подається до польської газотранспортної системи", – йдеться у повідомленні.

ERU Europe отримуватиме куплене паливо на інтерконекті між Польщею та Україною до кінця березня поточного року.

"Наші поставки конкурентоспроможного природного газу зі США сприятимуть стійкості та безпеці українських споживачів", - заявив Ярослав Мудрий, керуючий партнер ERU.

За його словами, угода проводиться у рамках підтримки енергетичної незалежності України. Постачання газу допоможе Україні успішно закінчити опалювальний сезон.

Додамо, вперше постачання газу в Україну, здійснене PGNiG та Energy Resources of Ukraine, відбулося понад два роки тому. Танкер з придбаним вантажем прибув на термінал Свіноуйсьце у листопаді 2019 року. ERU отримало паливо через з'єднання у Германовіці.

Раніше APnews повідомляв, з 1 лютого Україна вперше розпочала фізичний імпорт газу з Угорщини для власних потреб.

Новини партнерів

ПЗРК, дрони та боєприпаси - прем'єр Польщі розповів подробиці про військову допомогу для України
Нардеп Кузьміних, якого взяли на хабарі 558 тис. грн ігнорує виклики до НАБУ та САП