Половина українців підтримують введення касових апаратів для ФОПів, - опитування

Половина українців підтримують введення касових апаратів для ФОПів, - опитування
Читать на русском

49% респондентів вважають підтримують наведення порядку в сфері сплати податків, водночас, 38% переконані, що це є утиском малого бізнесу.

Понад половина - 58% опитаних українців підтримують ініціативи влади щодо розширення сфери застосування реєстраторів розрахункових операцій (РРО) фізособами-підприємцями (ФОП) 2-4 груп оподаткування, що зобов'яжуть їх видавати фіскальні чеки покупцям, передає УНІАН.

Про це повідомили в прес-службі Державної податкової служби України з посиланням на результати опитування, проведеного соціологічною групою «Рейтинг» 22-30 жовтня поточного року, в якому взяли участь 2000 осіб. Зокрема, з 58% тих, хто підтримують цю ініціативу щодо детінізації розрахунків, 38% - особи, які мають власну справу, 65% - які хочуть її мати. Не підтримали ці зміни 25% опитаних, а 10% не змогли відповісти. При цьому, 49% респондентів вважають розширення застосування РРО швидше наведенням порядку в сфері сплати податків, а протилежної думки дотримуються 38%, які переконані, що це є утиском малого бізнесу. При цьому не змогли відповісти 13%. Також 56% підтримали запровадження великих штрафів для бізнесу, якщо товар продаватиметься без чека. Не підтримали цю ініціативу - 27%. Разом із тим, 55% схвалюють можливість отримувати електронний чек замість паперового при здійсненні покупок, а проти такої можливості - 26% опитаних.

Також повідомляється, що 62% опитаних підтримали створення мобільного додатку, який дозволить платити всі податки в смартфоні. Згідно з опитуванням, 74% респондентів підтримали ухвалення законодавства, яке боротиметься зі схемами, що використовує великий бізнес для виведення грошей за кордон і ухилення від сплати податків.

Згідно з повідомленням, 60% опитаних стикалися із ситуацією, коли продавець протягом останнього року не видавав ніякого чека за придбані товари чи послуги (29% - часто, 31% - час від часу), при цьому 38% - не стикалися з цим. «Важливим для податківців є й запитання про рівень довіри опитаних громадян до Державної податкової службі України (ДПС). Так, повністю довіряють ДПС 6%, швидше довіряють - 15%, зовсім не довіряють - 32% і 22% - швидше не довіряють. При цьому серед тих, хто довіряє ДПС - 27% мають власну справу і 24% хочуть її мати», - зазначається в релізі. У Податковій службі підкреслили, враховуючи, що повноцінно відомство працює всього кілька місяців, то отримані результати соцопитування є стимулом до покращення роботи служби для підвищення довіри до неї українців.


Новини партнерів

Україна вітає завтердження Бундестагом газової директиви ЄС, - Гончарук
Україна не може підтримувати економічні стосунки з РФ, - Загороднюк