Політв'язню Шумкову не надають медичну допомогу у російській в'язниці, - Денисова

Політв'язню Шумкову не надають медичну допомогу у російській в'язниці, - Денисова
Читать на русском

Після голодування його стан здоров'я суттєво погіршився

Ув’язненому у РФ українцю Олександру Шумкову не надають необхідної медичної допомоги, повідомила уповноважена Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова на своїй сторінці у Facebook, передає Інтерфакс.

Згідно з її інформацією, після завершення голодування Шумкова у зв'язку з погіршенням стану здоров'я було переведено до обласної лікарні Федеральної служби виконання покарань. Він скаржиться на сильні болі в голові та спині, а також судоми, проте співробітники лікарні не надають йому необхідної медичної допомоги.

Також Денісова зазначила, що медики дають таблетки та роблять ін'єкції, не пояснюючи їхню дію на організм Шумкова. При цьому шприци для ін'єкцій всупереч інструкціям наповнюються в іншому приміщенні, що підвищує ризик отримати інфекційне захворювання.

"У невідкладному порядку звертаюся до Уповноваженого РФ з прав людини Тетяни Москалькової терміново вжити необхідних заходів, щоб відновити права громадянина України, а саме сприяти проведенню повного медичного обстеження, за результатами якого надати відповідну кваліфіковану медичну допомогу", - заявила Денісова.

Як повідомлялося, на початку грудня 2018 року суд у Брянській області визнав винним в участі у екстремістській організації громадянина України, військовослужбовця ЗСУ Шумкова, якого слідство називало колишнім охоронцем лідера організації "Правий сектор" Дмитра Яроша. Суд засудив Шумкова до чотирьох років ув'язнення в колонії загального режиму. 16 жовтня 2019 року Шумков оголосив голодування у зв'язку з систематичним порушенням співробітниками Тверської колонії його прав і психологічним тиском на нього.

ЕКА може почати роботу лише після внесення змін до закону, - Мінекономіки
Зеленський звільнив керівника головного слідчого управління СБУ

Новини партнерів