Політологи роз’яснили, чи допоможе Трампу коронавірус вдруге стати президентом США

Політологи роз’яснили, чи допоможе Трампу коронавірус вдруге стати президентом США
Ексклюзив
Читать на русском

Редакція APnews з'ясувала, чи дійсно коронавірус стане на заваді перемоги Трампа на президентських виборах.

"Скоро настане кінець пандемії", - заявив Дональд Трамп перед тим, як отримав позитивний результат тесту на коронавірус. Американська преса запевняє, що незалежно від тяжкості хвороби, COVID-19 все ж вплине на шанси президента залишитися в Білому домі після 3 листопада.

Редакція APnews поспілкувалися з політологами-міжнародниками, щоб з'ясувати, чи дійсно коронавірус стане на заваді перемоги Трампа на президентських виборах.

Політолог Антон Кучухідзе вважає, що жодна хвороба не зможе змінити електоральні настрої в американському суспільстві. На його думку, президентські вибори цього року можуть повторити сценарій 2016.

"Очевидно, що Трамп виграє, тому що вже навіть за підрахунками на протиборчих сайтах, які працюють на демократів, причому в топових штатах, підрахували кількість голосів виборців в штатах, де він виграє, і Трамп випереджає Байдена.

Специфіка американських виборів полягає в тому, що за тебе може проголосувати менша кількість виборців, але є і другий етап виборів - це колегія виборців. У кожного штату є своя кількість. Якщо у великих штатах, де більша кількість виборців, ти виграєш, то ти переможеш на виборах.

На минулих виборах Трамп програв Клінтон за кількістю голосів, як в Україні, десь 1 млн 800 приблизно, але тим не менше він виграв в штатах, де більша кількість виборців і відповідно переміг на виборах. Така ж історія повториться і на цих виборах.

Соціологія навіть прямих класичних виборів, які в Україні проходять, показує, що він уже за деякими даними на 2-3% навіть попереду, десь відстає по 4%. В принципі, вони йдуть однаково", - констатував Кучухідзе.

За його словами, кардинально хід виборів хвороба Трампа нічого не змінить з тієї причини, що мало часу залишилося до дня голосування.

"У нього досить сильні позиції, йому вдалося і бізнес підтримати, і в економіці почати процес відновлення, багато грошей він виділив на соцдопомогу. На підтримку бізнесу було виділено трильйони доларів.

Коронавірусна тематика вплинула на нього тільки тоді, коли економіка почала падати. Коли він прийняв антикризові заходи, то він "вирівнявся". Це тенденція минулих місяців, а зараз його особиста хвороба не вплине ні на що. Головне, щоб здоров'я вистачило", - наголосив політолог-міжнародник.

Водночас, Володимир Воля вважає, що в силу наявності стійкого американського "антиелекторату", який підтримує опонента на виборах, демократа Джо Байдена, Трампу не вдасться переманити на свою сторону вагому кількість громадян завдяки COVID-19.

"Сам факт того, що він захворів, навряд чи може призвести до тривалого і стійкого підвищення рейтингу. Я не виключаю, що, можливо, хтось і поспівчував би йому, але у Трампа є його стійкий електорат, тобто прихильники так само, як і у його опонента. Я не думаю, що такий факт як захворювання Трампа здатний похитнути чиюсь думку з опонентів. Тим більше, що, на мою думку, більше судять по тому, як він себе поводив під час дебатів через його позицію відносно коронавірусу. Тут захворів і каже "тепер я цю школу пройшов, знаю".

Насправді, можливо за інших обставин, хвороба і могла б дещо підвищити на тривалий час рейтинг Трампа, проте у нього стійкий антиелекторат, група, яка не сприймає будь-що з Трампом і навряд чи йому співчуватиме. Можливо, на чомусь іншому він зможе вирівняти свої шанси з Байденом, але не за рахунок хвороби", - зазначив Володимир Воля.

Як повідомляв APnews, Трамп і його дружина заразилися COVID-19.

Новини партнерів

Лікар збірної України розповів про ситуацію з хворими COVID перед грою з Францією
В Україні з’явиться медаль “За боротьбу з корупцією” - її вручатиме НАБУ