Політологи пояснили, що буде з кредитом від МВФ, якщо Україна почне міняти прийняті під нього закони

Політологи пояснили, що буде з кредитом від МВФ, якщо Україна почне міняти прийняті під нього закони
Ексклюзив
Читать на русском

Політолог також вважає, що Михайло Саакашвілі не має суттєвого впливу на подібні рішення.

Голова виконавчого комітету Нацради реформ Михайло Саакашвілі заявив, що закон про боротьбу із ухиленням від сплати податків (№1210) "потрібно терміново міняти", адже закон значно збільшує повноваження податкових органів і ускладнює адміністрування податків.

Редакція APnews поспілкувалася із політологами Андрієм Золотарьовим та Володимиром Цибулько, щоб з’ясувати, чи є ймовірність того, що МВФ може скасувати транш для України через зміну законів, що були ухвалені, по суті, для отримання грошей від Фонду.

В ексклюзивному коментарі Андрій Золотарьов нам сказав, що закон про боротьбу із ухиленням від сплати податків дійсно потрібно змінювати, тому що він суттєво "вдарить" по малому і середньому бізнесу. В той же час, Фонд, за його словами, не буде відходити від своєї стратегії і скасовувати кредит через зміни до цього закону.

"Це особиста думка Саакашвілі, хоча я згоден з тим, що закон потрібно міняти, тому що він призведе до масової втечі малого і середнього бізнесу в Україні за кордон.
Зважаючи на ту стратегію перемовин з Україною, яку обрав Міжнародний валютний фонд, навряд чи вони будуть відступатися. Я все ж таки гадаю, що вони нададуть транш", - наголосив політолог.

За його словами, МВФ може "зачепитися" лише за "антиколомойський" закон, якщо до нього вноситимуть зміни, адже саме цей законопроект має прямий стосунок до наповнення бюджету України.

"Тактика МВФ така, що вони вимагають максимум, але якщо все ж виконується певна частина домовленостей, то вони надають гроші. Враховуючи, що "антиколомойський" закон має пряме відношення до наповнення держбюджету, то скоріше за все, якщо будуть вноситися правки, МВФ зачепиться за нього, вони не будуть відступати від цієї вимоги", - резюмував Золотарьов.

Політолог також вважає, що Михайло Саакашвілі не має суттєвого впливу на подібні рішення:

"Він політично не керує країною і рішення приймати не буде. Це лише його думка, але можливо її частково і врахують.

Я не думаю, що Саакашвілі потужно впливає на такі рішення, що він може радикально щось змінити".

Водночас, Володимир Цибулько переконаний, що такі заяви зі сторони Саакашвілі – це лише спроби "заповнити інформаційний простір".

"Мені здається, що Саакашвілі просто заповнює інформаційний простір, як Зеленський це робив на річниці (ред. – прес-конференція з журналістами з нагоди річниці президентства Володимира Зеленського). По суті, це всього лише інформаційний шум, але немає ніякого результату.

Закон можуть змінити. Це буде лише проміжний етап перед наступною зміною закону. Коли влада не має "дизелю", щоб змінювати економіку країни, що б вона не придумувала, це лише проміжні результати, а не реальні реформи", - наголосив політолог.

Як повідомляв APnews, у податковій роз’яснили, хто з українців повинен платити податок за елітну нерухомість.

Новини партнерів

Суд обрав запобіжний захід підозрюваному у зґвалтуванні та катуванні копу з Кагарлика
Грузинська влада досягла перегляду контракту з "Газпромом" і зниження цін на газ