Політологи пояснили, чи загрожує Авакову відставка через свавілля і стрілянину в Броварах

Політологи пояснили, чи загрожує Авакову відставка через свавілля і стрілянину в Броварах
Ексклюзив
Читать на русском

Політолог Володимир Цибулько вважає, що ймовірність звільнення Авакова дорівнює нулю, тому що він був "спонсором перемоги" Зеленського.

Перестрілка, яка сталася у Броварах у п’ятницю, 29 травня, "надихнула" фракцію "Голос" вимагати відставки міністра внутрішніх справ України Арсена Авакова, мовляв якби поліцейські понесли відповідальність за раніше скоєні злочини, то не сталося б інциденту ні в Кагарлику, ні, власне, в Броварах.

Редакція APnews поспілкувалася з політологами, щоб з’ясувати, чи є ймовірність того, що Арсен Аваков все ж піде у відставку на шостому році очільництва МВС.

В ексклюзивному коментарі політолог Володимир Цибулько заявив, що ймовірність звільнення Авакова практично дорівнює нулю, тому що глава МВС був "спонсором перемоги" президента Володимира Зеленського.

"Мені здається, що Аваков не просто спонсор перемоги Зеленського, він ще й спонсор всього вуличного беззаконня, тому що основні політичні вуличні акції тепер проходять й ініціюються Аваковими структурами, адже скільки б ми не говорили, що Цивільний корпус "Азова" самостійний і незалежний, але судячи з облич цих людей – вони дуже залежні і дуже не самостійні", - наголосив політолог.

На його думку, навряд чи фігуранти вуличної перестрілки у Броварах будуть покарані хоча б цього разу. У зв’язку з бездіяльністю правоохоронних органів у суспільстві може зростати напруга, вважає Цибулько.

"З одного боку вуличні акції завжди служать для того, щоб відвернути увагу від чогось більш тривожного для громадян або сформувати певну політичну позицію для вищого керівництва. Саме тому не виключено, що у Броварах відбувався примітивний перерозподіл ринку. Не віриться, що учасники цього перерозподілу будуть по-справжньому покарані.

По-перше, ми дожили до того, що поліція повернулася до методики міліції часів Януковича. Це катастрофа для країни. Це ситуація, яка напружує активну частину громадянського суспільства.

З іншого боку, всі запевнення Авакова, що ситуація під контролем, що поліція розбудовується, стає сучасною…Не стає вона сучасною. Ми бачимо ту брутальність, з якою дуже часто поліцейські поводяться із незахищеними людьми. І ми бачимо той страх поліцейських перед людьми захищеними, дуже часто озброєними", - зазначив політолог.

Він також переконаний, що Авакову не загрожує втрата посади, адже тоді зруйнується "система", яка, по суті, за 6 років повністю "підлаштувалась" під нього.

"Зараз все, що "наліпили" - це паразитарна структура, яка захищає багатих від бідних, а не закон в країні.

Авакову нічого не загрожує. Міністерство внутрішніх справ – це не тільки ДСНС, Митна служба, прикордонники, це ще й міграційна служба. Тобто, це величезний корпус службовців, який сформований під Авакова. Всі заступники, радники, вся система обставлена так, щоб незалежно від того, де перебуває Аваков, - вся система "служила" персонально йому, а не державі.

Оскільки Зеленський переконцентрував увагу у своїх руках, то будь-які незаконні дії відомств створюють ситуацію прямої політичної відповідальності Зеленського за злочини, за зґвалтування у Кагарлику, за перестрілку в Броварах і так далі", - наголосив політолог.

Водночас, політолог Андрій Золотарьов переконаний, що Володимир Зеленський зробив велику помилку, коли залишив Арсена Авакова на посаді глави МВС, адже можна було очікувати, що прогресу не відбудеться.

"Те, що Авакова залишили, - було грубою помилкою. Арсен Аваков вже 6 рік міністр внутрішніх справ. Є таке загальне правило менеджменту – якщо керівник за два роки не показав результату, якого від нього очікували, то він його вже ніколи не покаже.

Ми очікували від Авакова сучасну, ефективну, некорумповану поліцію. Внаслідок цієї поліцейської недореформи, ми отримали "муляжі" американської поліції. Те, що забезпечує громадську безпеку, боротьбу з криміналом, злочинністю – повністю провалено. Все тому, що середній стаж співробітників – це 2-3 роки, а щоб виховати толкового фахівця, наприклад, з кримінального розшуку, потрібно 10 років. Брак досвіду і компетентності вони компенсують жорстокістю та садизмом.

Щодо інциденту у Броварах, то, на жаль, це свідчення того, що ми перетворюємося на європейське Сомалі. Шанс стати європейською Мексикою ми вже втратили. Коли держава не бореться, а використовує злочинність у своїх цілях, то тоді відбувається те, що сталося у Броварах.

За два-три дні цю тему закриють.

Такі події, тільки в інших масштабах, відбуваються кожного тижня на периферії, але ми про це не дізнаємось", - зауважив Золотарьов.

Раніше APnews повідомляв, що відбувається на місці стрілянини в Броварах.

Новини партнерів

Через стрілянину в Броварах одна людина опинилась в реанімації, - депутат
Гамбіт маршрутників. Жителі Броварів розповіли свою версію, через що почалася стрілянина