Тільки Верховна Рада може звільнити Ситника, а не КСУ - Раїмов

Тільки Верховна Рада може звільнити Ситника, а не КСУ - Раїмов
Ексклюзив
Читать на русском

Насправді ж, як пояснив політолог, кожна з позицій заснована на юридичному законодавстві.

Ситуація, яка склалася навколо голови НАБУ Артема Ситника - юридична колізія. І розв'язати цю проблему на сьогоднішній день можна тільки змінивши законодавство.

Про це в ексклюзивному коментарі заявив політолог Дмитро Раїмов.

Він пояснив, що в законі про Національне антикорупційне бюро не написано, що голова органу повинен піти у відставку в зв'язку з рішенням Конституційного суду.

"Є багато приводів, коли він може піти у відставку, але рішення КСУ в списку немає. Ось і виходить, що КСУ визнає призначення Ситника неконституційним, окружний суд приймає рішення його звільнити, а Мін'юст каже, що нічого робити не буде. Це чисто юридичні питання, які вимагають негайного внесення до парламенту законопроекту, який буде їх вирішувати", - сказав експерт.

Він зазначив, що, найімовірніше, Мін'юст прийняв таке рішення, так чи інакше, погодивши його з урядом, і вони не збираються відправляти Ситника у відставку. Але пояснив, що кожна з позицій заснована на юридичному законодавстві.

"Вирішити всі можна тільки в законодавчій площині. І робити це повинна Верховна Рада, змінивши закон", - заявив Дмитро Раїмов.

Нагадаємо, ОАСК постановив звільнити директора НАБУ Ситника і відкрити проти нього кримінальну справу. Але Мін'юст каже, що не збирається виконувати рішення суду та залишить Ситника директором НАБУ.

Читайте також:
Після скандалу з Ситником можна не питати, чому розвалюються справи в судах - політолог

Новини партнерів

В Україні переглянуть карантин при 15000 пацієнтів з COVID-19 на добу
Кортеж Порошенко хвацько ганяє по Києву зі швидкістю 130 км / год: відео