Політолог пояснив, чому МВФ шантажує Зеленського Ситником

Політолог пояснив, чому МВФ шантажує Зеленського Ситником
Ексклюзив
Читать на русском

Політолог Андрій Золотарьов в ексклюзивному коментарі APnews заявив, що у МВФ працюють люди, які не розуміють Україну і українську корупцію.

У середу, 29 квітня, голова місії МВФ в Україні Рон ван Роден попередив Офіс президента, що можливі зміни законодавства про НАБУ призведуть до перегляду співпраці з Україною, оскільки, на думку Фонду, це ставить під питання незалежність Бюро.

Наразі виникає питання, чому представник МВФ звернувся саме до ОПУ, хоча жоден із законопроектів, які викликають занепокоєння Фонду, не був ініційований президентом Володимиром Зеленським.

Політолог Андрій Золотарьов в ексклюзивному коментарі APnews заявив, що у МВФ працюють люди, які не розуміють Україну і українську корупцію. Єдине, чим переймається Фонд – це «діра» в бюджеті України та неплатоспроможність.

"Дійсно, виникає питання щодо того, чому МВФ звернувся саме до ОП. Чи не є це інформаційною качкою, інформаційною спецоперацією.

Для такої організації як МВФ все ж таки є меморандум. МВФ цікавить платоспроможність боржника. Можливо, на Фонд був тиск з боку Сполучених Штатів, Британії. При цьому всьому, до Артема Ситника вони чіплятися не будуть.

В МВФ люди раціональні, вони бачать, що у нас є "діра" в бюджеті у 300 мільярдів, це фактично третина бюджету. А ми витрачаємо мільярди на антикорупціонерів, які повертають у бюджет 14 тисяч.

Як кажуть бізнесмени, в певний момент треба фіксувати збитки в бізнесі і виходити", - наголосив політолог.

На думку експерта, НАБУ та інші антикорупційні органи все ж потрібно ліквідовувати, тому що вони не дають результату, а мільярди з бюджету невпинно на них витрачаються.

"Я дуже добре пам’ятаю, як під тиском наших партнерів ми вибудовували ззовні цю антикорупційну вертикаль. Вони – люди, які не розуміють Україну, не розуміють українську корупцію, вважали, що коли ми побудуємо антикорупційну вертикаль, яка буде стояти окремо від інших правоохоронних структур, то ми досягнемо певної мети.

Але не сталося так, як гадалося.

У цій катастрофічній економічній ситуації – занадто велика розкіш тримати людей, які не виконують свої прямі обов’язки", - резюмував Золотарьов.

Як повідомляв APnews, нардепи пояснили, чому з порядку денного Ради таємничим чином зник законопроект про НАБУ.

Новини партнерів

"Міністри - сцикуни": підприємці загрожують Кабміну масовими судами з вимогою компенсацій через карантин
Всупереч карантину: в Маріїнському парку люди зірвали загороджувальні стрічки і вирушили гуляти