Політолог: голод "біблійного масштабу", який пророкує ООН, загрожує лише одному континенту

Політолог: голод "біблійного масштабу", який пророкує ООН, загрожує лише одному континенту
Ексклюзив
Читать на русском

Політичний аналітик Андрій Бузаров в ексклюзивному коментарі APnews заявив, що континенту Євразія голод не торкнеться.

В ООН повідомили, що через пандемію коронавірусу людство може зіткнутися з голодом "біблійного масштабу" вже за кілька місяців.

В той же час, правозахисник і політичний аналітик Андрій Бузаров в ексклюзивному коментарі APnews заявив, що континенту Євразія голод не торкнеться.

"Якщо не враховувати Африку, а тільки країни Азії і Європи, то тенденції до голоду в цих регіонах немає. В цілому, континенту Євразія голод не загрожує.

Я не вважаю, що заява ООН – політична. Справа в тому, що є країни, наприклад, в Африці, де дійсно, традиційно, є проблеми з продовольством і там періодично виникає голод. Якщо коронавірус викличе пандемію в Африці, що потягне за собою економічні наслідки, то тоді в деяких країнах може бути ця проблема", - наголосив Бузаров.

На думку політолога, діяльність організацій охорони здоров’я на тлі боротьби з коронавірусом не вирізняються ефективністю.

"Ми побачили високу неефективність у боротьбі з пандемією на ранніх стадіях роботи ВООЗ, яка пов'язана з ООН. Я б розділив роботу всіх організацій охорони здоров'я в світі на дві частини: перший етап, ранній і дуже незадовільний – коли вони не змогли вчасно всіх попередити про небезпеку, що насувається, а другий - це безпосередньо заходи, спрямовані на боротьбу з коронавірусом", - йдеться у повідомленні.

За словами Андрія Бузарова, ООН і ВООЗ дали досить жорсткі рекомендації щодо карантинних заходів, проте більшість країн не змогли скоординувати зусилля і утворився хаос.

"Вся світова система охорони здоров'я, зокрема і ООН, і ВООЗ, дали досить жорсткі рекомендації, але проблема в тому, що велика частина країн не скоординували дії між собою. Всі карантинні заходи були хаотичними. Якщо взяти для прикладу США, то в перший тиждень березня, коли коронавірус вже вирував по всьому світу, ніяких заходів вжито не було. Там вдалися до якихось обмежень тільки з 13 березня. У Європі ми теж побачили повну відсутність координації між країнами, хоча ООН і ВООЗ давали рекомендації з приводу швидких дій.

При цьому, кожна країна, з економічних і політичних причин, по-різному вводила карантинні заходи. Таку ж ситуацію ми бачимо і в Україні", - додав він.

Натомість, як сказав політолог, не можна звинувачувати світові організації охорони здоров’я у всіх наслідках пандемії, тому що і ООН, і ВООЗ мають повноваження рекомендувати, але не наказувати чи вимагати.

"Є одна причина, з якої не можна ООН і ВООЗ звинувачувати в тому, що відбувається - у цих організацій немає відповідних повноважень, вони не можуть дати наказ в адміністративному порядку. Вони можуть лише дати рекомендації, а країни, виходячи з цих рекомендацій, можуть діяти на свій розсуд", - заявив він.

Як повідомляв APnews, в ООН спрогнозували продовольчу кризу в світі через коронавірус.

Новини партнерів

Третій президент Грузії Михайло Саакашвілі може зайняти пост віце-прем'єра з реформ в Україні
В Україні карантин буде діяти до 11 травня