Поліцейським в Україні дозволять частіше бити людей електрошокерами

Поліцейським в Україні дозволять частіше бити людей електрошокерами
Читать на русском

Кабмін пропонує розширити підстави для застосування електрошокерів поліцейськими.

Поліцейським в Україні розширять підстави для застосування електрошокерів при затриманні зловмисників. Відповідну пропозицію відправили на розгляд ВР. Про це APnews пише з посиланням на МВС.

Так, глава МВС Арсен Аваков ініціював внесення змін до Закону "Про Національну поліцію" та запропонував додати у ст.45 пункт, який дозволить розширити підстави для використання поліцейськими електрошокерів.

Відповідну пропозицію підтримав Кабінет міністрів і спрямував документ на розгляд Верховної Ради.

"У більшості країн світу як альтернативу застосування вогнепальної зброї підрозділи поліції застосовують електрошокери як засіб стримання агресії. Протягом двох років спеціалісти МВС проводили дослідження, погоджували використання таких пристроїв з Мін’юстом, вивчали досвід країн, зокрема Великої Британії. На сьогодні ми отримали першу партію сучасних електрошокерів", - пояснив Аваков.

На думку Авакова, застосування електрошокерів - це гуманний засіб примусу, який завдає меншої шкоди в порівнянні з вогнепальною чи травматичною зброєю.

У чинній редакції п.6 ч.3 ст.45 "Закону про Нацполіцію" електрошокери дозволено використовувати для: відбиття нападу на поліцейського, іншої особи та/або об`єкта, що перебуває під охороною та для відбиття нападу тварини, що загрожує життю і здоров`ю особи чи поліцейського.

Кабмін пропонує розширити підстави їх застосування для затримання особи:

  • яка вчинила адміністративне чи кримінальне правопорушення і чинить при цьому фізичну протидію поліцейському;
  • яка вчинила тяжкий або особливо тяжкий злочин і намагається втекти,
  • яка чинить збройний опір або намагається втекти з під варти,
  • озброєної особи, яка погрожує застосуванням зброї та інших предметів, що загрожують життю чи здоров’ю людей, зокрема поліцейського.

Як повідомляв APnews раніше, Нацполіція отримає спецтехніку для перевірки автобусів, таксі та доріг на 120000000 гривень.

Новини партнерів

Віце-прем'єр Резніков захворів коронавірусом
У Варшаві поліція відкрила вогонь по маршу націоналістів: відео