Покрова Пресвятої Богородиці: що можна і чого не можна робити в цей день

Покрова Пресвятої Богородиці: що можна і чого не можна робити в цей день
Читать на русском

14 жовтня українці традиційно відзначають свято Покрови Пресвятої Богородиці. Розповідаємо, чим саме відомий цей день, як його відзначали наші предки і яке значення він має для наших сучасників.

Покрова Пресвятої Богородиці: Історія свята

За християнською легендою, у 910 р. у Влахернському храмі Константинополя юродивий Андрій і його сподвижник Єпіфаній побачили Божу Матір Марію. Свята стояла в молитовній позі прямо посеред повітря і вкривала людей своїм омофором. Згодом Андрія було оголошено святим, проте спроба візантійської влади встановити нове свято на честь Св. Марія успіху не мала.

Трохи інша ситуація склалася на Русі. Через 250 років після описаних подій у Володимиро-Суздальському князівстві Діва Марія була офіційно стала покровителькою цієї держави.

З тих пір і починається історія свята Покрови. Згодом воно поширилося і на інші давньоруські землі, успішно проіснувавши і до наших днів.

Що можна і не можна робити в свято Покрови?

За минулі століття у українців склалося чимало повір'їв, пов'язаних зі святом Покрови. Зокрема, в цей день прийнято було ходити до церкви і відвідувати своїх родичів. Всіляка робота вважалася тяжким гріхом. В очікуванні свята наші предки готували різні страви, прикрашали квітами і рушниками житлові приміщення.

Для дівчат Покрова - найбільше свято, що знаменує собою початок сезону весіль. Дівчата, які ніяк не могли дочекатися сватів, примовляли в цей день «Покрів моя, Покрівонько, покрий мою головоньку як я хусткою ганчіркою - аби не зосталась дівкою».

Свято Покрови в сучасній Україні

В сучасній Україні Покрова, як і в давнину, є одним з найбільш значущих православних свят. Крім того воно набуло і професійного забарвлення. Як відомо, 14 жовтня - День захисника України. Ця дата була обрана не випадково, оскільки Богородиця здавна вважалася покровителькою запорозьких козаків. З огляду на важливість останніх для вітчизняного історичного наративу, нескладно здогадатися чому свято Покрови вважається днем ​​українських військових і в наші дні.

Раніше APnews повідомляв, в Україні з'являться два нових свята.

Новини партнерів

Покров Пресвятої Богородиці 2020: історія, традиції і заборони свята
У МОЗ не виключають покупку російської вакцини від коронавірусу