Покров Пресвятої Богородиці 2020: історія, традиції і заборони свята

Покров Пресвятої Богородиці 2020: історія, традиції і заборони свята
Читать на русском

Покров святкують 14 жовтня, його прийнято вважати головним осіннім християнським святом.

Покров Пресвятої Богородиці - велике християнське свято, яке щороку відзначається 14 жовтня. Покров прийнято вважати головним осіннім християнським святом. А історія цього свята почалася ще з подій 910 року в Константинополі.

Варто відзначити, що в цей день також святкують День захисника України і День створення УПА. З цієї нагоди, 15 жовтня буде державний вихідний.

Редакція APnews розповідає, що не можна робити в Свято Покрова і як найкраще провести цей день.

Історія свята

Як свідчить легенда, в цей день в 910 році військо давніх русів на чолі з Аскольдом взяло в облогу місто Константинополь.

Тоді, жителі міста схилилися в молитві до Богородиці і почали просити про порятунок. Після цього Богородиця з'явилася перед людьми та вкрила їх своїм омофором (покровом), після чого вороги вже не могли побачити цих людей і місто залишилося цілим.

Згідно з легендою, після цього князь Аскольд і його дружина хрестилися і прийняли християнство.

Покров Пресвятої Богородиці 2020: історія, традиції і заборони свята

Як відзначити Свято Покрови

На сьогоднішній день, Свято Покрови - час гулянь і веселощів. У цей день прийнято накривати стіл і кликати гостей. Це свято також вважається одним з кращих днів для весіль.

Крім того, в цей світлий день віряни йдуть до церкви, щоб звернутися з молитвою до Божої матері і попросити у неї міцного здоров'я, допомоги, підтримки і захисту. Якщо не виходить відвідати храм, помолитися в цей день можна і вдома.

За давньою традицією, дівчата, які хочуть вийти заміж, приходять до церкви до початку святкового богослужіння, ставлять свічку біля ікони Покрова Пресвятої Богородиці і просять її про заміжжя і щасливому шлюбі.

Для сім'ї похід до церкви в Свято Покрови також бажаний. Зокрема, сім'я може попросити милості і заступництва Божої Матері.

Ще одна традиція до цього свята говорить нам про те, що в цей день необхідно пекти млинці і обносити ними кути будинку для задобрювання домовика.

Щоб залучити благополуччя і удачу, потрібно обкурювати будинок димком від підпалених гілочок яблуні або вишні.

Прийнято також допомагати бідним і сиротам.

Вечорами в цей день влаштовують святкове застілля, для якого попередньо печуть коровай. Святковим виробом пригощають і сусідів, і друзів, і родичів. Якщо ж від короваю є залишки, їх прийнято сушити і зберігати до початку Великого посту.

Покров Пресвятої Богородиці 2020: історія, традиції і заборони свята

Що не варто робити на Покров Пресвятої Богородиці

Оскільки свято релігійне, в цей день не варто робити ніяку домашню роботу, а якщо з'являється невідкладна справа, її потрібно зробити з чистою совістю.

На Свято Покрови забудьте про сварки та суперечки. А якщо все це було раніше, то в цей день відпустіть всі образи і помиріться з близькими і рідними.

Не потрібно в цей день позичати, інакше ризикуєте залишитися ні з чим.

Також, в цей день не варто відмовляти сватам. Віруючі говорять, що той, хто відмовить їм, може залишитися самотнім назавжди.

Прикмети на Свято Покрови

Погода:

Північний або східний вітер на Покрову - до суворої зими, південний - до м'якої і сніжної. Якщо вітер мінливий, то такою буде і погода.

Провісником ранньої і холодної зими стануть журавлі, якщо вони полетять раніше Покрова.

Вилинявша білка до свята - до гарної зими.

Весільні:

Якщо на Покрову дме сильний вітер, попит на наречених буде великим. Якщо піде сніг, в селі буде багато весіль, а молодих чекає щастя.

Якщо на Покрову випадає сніг - він володіє особливою силою. Якщо ним умитися, примножиш красу і збережеш молодість.

Новини партнерів

В Україні новий рекорд за кількістю смертей від COVID-19 за добу
Покрова Пресвятої Богородиці: що можна і чого не можна робити в цей день