Показник бідності в Україні може досягти 45%, - Мінсоцполітики

Показник бідності в Україні може досягти 45%, - Мінсоцполітики
Читать на русском

Глава відомства Марина Лазебна заявила, що соціальні програми обходяться Україні в 10% ВВП.

Міністерство соціальної політики керуючись даними соціологів прогнозує рівень бідності в країні на рівні 45%.

Про це повідомила міністр соцполітики Марина Лазебна в інтерв'ю LB.ua.

"Я спілкувалася на цю тему з Еллою Лібановою (Елла Лібанова – відомий соціолог, директорка Інституту демографії та соціальних досліджень ім. Н.В.Птухи НАН України), зокрема щодо її прогнозу щодо бідності. Вона сказала, що найнижчий показник бідності в Україні був у 2008 році, тоді це було 19,9%, і якби не коронавірусна криза, то ми мали б непогані шанси досягти цього показника в найближчі три роки. На початок року, без пандемії, інститут прогнозував близько 30%. Уже зараз вони уточнили й за її прогнозом виходить, що критерій бідності в Україні – прогнозується 45%", – наголосила Лазебна.

За її словами, відомство буде робити попереджувальні заходи, щоб показник залишався лише прогнозом. Можливо, міністерство перегляне систему соціального забезпечення, а фінансування зосередять на тих соціальних заходах, які є ефективними, і які допомагають людині вийти з бідності.

"Сьогодні працює система державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям. Ми її максимально розширили. У мене немає зараз даних, скільки саме безробітних звернулися за цією допомогою, тому що ми трохи запізнюємося в статистиці. Крім того, допомоги на дітей, багатодітним сім'ям, особам з інвалідністю, дітям з інвалідністю сплачуються. Допомога на дітей-сиріт та позбавлених батьківського піклування сплачується. Але, можливо, потрібно буде робити додаткові адресні програми соціальної підтримки для деяких категорій із груп ризику. Наприклад, там, де безробітні батьки, на утриманні мають двох трьох малолітніх дітей. Але тут важливий не тільки соціальний захист, а й підтримка системи зайнятості – як швидко ми для безробітного батька або матері знайдемо роботу й дамо їм можливість працювати. Це буде питання №1. Тому потрібно розігрівати економіку і стимулювати створення робочих місць", – резюмувала міністр.

Вона також заявила, що основним завданням системи соцдопомоги є допомога людині вийти на рівень самозабезпечення.

"Це не я придумала, це європейська модель, так працюють усі країни. Немає такого, що ми всім говоримо: заходите, усім роздаємо гроші. Ці «вертолітні» гроші, як їх називають, – це не вихід. Країни цим шляхом не йдуть. І ми також будемо виходити з зайнятості людей і надання необхідних соцпослуг", – зазначила Марина Лазебна.

Міністр запевнила, що відомству повинно вистачити грошей до кінця року, щоб реалізувати соціальні програми.

"Ми порахували: ті програми, які сьогодні потрібні для того, щоби підтримати країну в нормальному стані, не дати людям впасти в прірву бідності, коштуватимуть приблизно 10% ВВП. Тих коштів, за які відповідає Міністерство соціальної політики, нам достатньо. Ми їх контролюємо, коригуємо, у межах своїх програм вправі їх перекидати. Якщо через карантин, наприклад, відкладеться оздоровча кампанія, ми перетрансформуємо ці програми в інші. Але поки такої необхідності немає, кошти є, і жодна програма поки не буде коригуватися. Але я, наприклад, для себе визначилася, що за підсумками першого півріччя ми можемо вийти з ініціативами переглянути певні програми", – зазначила вона.

Раніше APnews повідомляв, чи можна вижити в Україні на 5000 гривень, які Зеленський назвав "не бідністю".

Новини партнерів

Весняний призов юнаків 18-19 років буде проводитися за їх бажанням, - Генштаб ЗСУ
Автономія може закінчитися: Китай прийняв закон про національну безпеку