Подушка безпеки: як банківська система відреагує на ухвалення закону про банки і що буде далі

Подушка безпеки: як банківська система відреагує на ухвалення закону про банки і що буде далі
Ексклюзив
Читать на русском

Член Наглядової Ради НБУ Віталій Шапран відзначив, що для економіки України прийняття цього закону - хороша новина, а ось для екс-власників банків - не дуже

Депутати на позачерговому засіданні 13 травня прийняли "антиколомойский" закон (законопроект №2571-п), необхідний для співпраці України з МВФ. З його прийняттям були великі труднощі, доводилося навіть змінювати регламент роботи парламенту.

В ексклюзивному коментарі APnews Член Наглядової Ради НБУ Віталій Шапран розповів, чи дійсно Україні потрібен цей закон і як на його прийняття відреагує банківська система.

"У регіоні зараз неспокійно, серйозні коливання на валютному ринку в Туреччині, є негативні прогнози щодо зростання ВВП Великобританії, Європейського союзу - там частково зайняті наші громадяни. Тому для України важливо, щоб у нас була якась подушка безпеки", - зазначив Шапран.

Він пояснив, що у країни невелика і відкрита економіка, залежна від експорту і імпорту. Тому вважає, що з економічної точки зору наближення співпраці з фондом і перехід в реальну площину (від розмов до дій) - це непогана новина для всього фінансового ринку.

"Що стосується власників, колишніх власників банків, для них, напевно, прийняття цього закону - погана новина, але вони вже не є активними учасниками банківської системи, тому я не думаю, що це якось вплине на роботу діючих банків в негативному ключі", - сказав Шапран.

Раніше APnews писав, що Зеленський особисто просив депутатів підтримати "антиколомойский" закон.

Читайте також:

Новини партнерів

Три українські аеропорти потрапили до списку ризикових через коронавірус
Рада ухвалила "антиколомойський" закон, необхідний для співпраці України з МВФ