Подорожчають помідори, огірки і редиска: що буде з цінами на продукти після відкриття ринків в Україні

Подорожчають помідори, огірки і редиска: що буде з цінами на продукти після відкриття ринків в Україні
Ексклюзив
Читать на русском

Експерт зазначив, що зараз продавці ринків взагалі не знають, як продавати продукцію

Кабінет міністрів України розгляне питання про відновлення роботи деяких продовольчих ринків в середу, 29 квітня. Йдеться про відкриття більш ніж 280 продовольчих ринків по всій території України.

В ексклюзивному коментарі APnews глава Асоціації постачальників торговельних мереж Олексій Дорошенко розповів, які чекати ціни на продукти після відкриття ринків.

“З одного боку, більшість продуктів подешевшає. Порівняно з періодом ажіотажу, в квітні ціни вже спадають. Але що стосується деяких овочів, які вирощуються в теплицях, то ми побачимо зростання ціни”, - відмітив експерт.

Дорошенко пояснив, що все через те, що в магазинах деякі виробники мало продаються. “Якщо ми говоримо про огірки та помідори, то 90% таких овочів в Україні реалізуються саме через ринки. Тому відкриття призведе якраз до підвищення ціни”, - сказав експерт.

За його словами, редиску зараз можна знайти в супермаркеті по 15 гривень, хоча собівартість продукції вища. “У виробника немає іншого виходу: або просто викидати продукт, або продавати за безцінь”, - відмітив Дорошенко.

Експерт зазначив, що зараз продавці ринків взагалі не знають, як продавати продукцію. З деякими виробниками магазини взагалі не працюють.

“Більшість виробників не є середніми, і вирощують не по 3 т продукції, а по декілька сот кілограмів. Для магазинів у такому випадку потрібно мати по сто постачальників, наприклад, одних огірків. Цього ніхто не буде робити. Тому єдиний вихід для таких виробників - це ринки. Ринки відкриються і тоді ми можемо побачити ціну, яка може трошки зрости”, - сказав експерт.

На питання, що мається на увазі під словом “трішки”, Дорошенко пояснив, що важко відповісти на питання, охопивши ціни у всій країні. “В кожному регіоні ціни зараз суттєво відрізняються", - зазначив експерт.

Він пояснив, що десь редиску продають за безцінь - по 15 гривень, десь - по 35 гривень, що дорожче в півтора рази. “Після стабілізації ціни будуть більш-менш однаковими по всій країні, а на сьогоднішній день вони відрізняється в рази”, - відмітив експерт.

Раніше APnews писав, коли чекати другу хвилю коронавірусу.

Новини партнерів

Найбільший осередок пожежі в Житомирській області вдалось ліквідувати
В Україні запустять школу онлайн для учнів 1-4 класів: розклад