"Подарунок" МВФ – можливість вилізти з частини боргів, але 2,7 млрд доларів поділять між Мінфіном і НБУ

"Подарунок" МВФ – можливість вилізти з частини боргів, але 2,7 млрд доларів поділять між Мінфіном і НБУ
Ексклюзив
Читать на русском

Україні варто було б направити гроші на виплату боргів, в тому числі і МВФ, стверджує експерт.

Україна може спокійно погасити частину боргів за допомогою "подарунку" від МВФ у сумі 2,7 млрд грн, адже вартість запозичень – великий тягар для держбюджету. Натомість, кошти розподілять між Міністерством фінансів та НБУ, зокрема, на поповнення золотовалютних резервів, щоб забезпечувати додаткову "подушку безпеки".

Економіст Олег Пендзин у коментарі журналісту APnews заявив, що в цілому "безоплатний і безумовний" транш від МВФ – явище виключно позитивне, і це не повинно у майбутньому Україну зобов'язувати до чогось. До слова, не лише наша країна отримала такий "подарунок".

"Гроші надали не тільки Україні, а й усім учасникам Міжнародного валютного фонду. Це одноразове рішення МВФ з питань активізації світової економіки. Загальна сума, яка виділена, - 650 млрд доларів. Квота України – 2,7 млрд доларів.

Це гроші без будь-яких умов, без повернення та без меморандумів. Хоча цими ж грошима можна спокійно віддати частину боргів МВФ. Це абсолютно позитивна річ. Розпорядником грошей є Міністерство фінансів", - зазначив економіст.

За його словами, Україні варто було б направити гроші на виплату боргів, в тому числі і МВФ.

"Адже якщо цього не станеться, то нам доведеться шукати гроші в інших місцях і знову брати дорогий кредит", - припустив експерт.

"Подарунковий" транш може дати можливість Україні віддати частину боргів без рефінансування. Тобто, не беручи черговий кредит для виплати попереднього. Частину боргового ланцюга можна було б перервати. Однак, судячи зі слів радника президента України Олега Устенко, кошти підуть не на борги. Частину з них отримає Мінфін, а решту – Національний банк України.

Зазначимо, що на сьогодні борги України складають 62% ВВП. ВВП, в свою чергу, - понад 4 трлн грн, констатував експерт.

"60% ВВП – це не критично. Деякі країни мають значно більше боргове навантаження. Японія, наприклад, має 250% ВВП боргу. Але, коли ми говоримо про борги, то ми говоримо не про саму величину боргу. Важливіше тут вартість запозичень.

Україна кожен рік виділяє тільки на виплату відсотків 135 – 140 мільярдів гривень. Це є той тягар, який лягає на бюджет, тому що, як правило, ті борги, які ми віддаємо, ми рефінансуємо. Тобто, Україна виходить на міжнародні фінансові ринки, бере в борг і з нових боргів віддає старі", - пояснив економіст.

Нагадаємо, як повідомляв APnews, Україна отримає від МВФ "подарунок" до Дня Незалежності.
https://apnews.com.ua/ua/news/bezoplatno-i-bezumovno-ukraina-otrimae-vid-mvf-podarunok-do-dnya-nezalezhnosti-2-7-mlrd-dolariv/

Новини партнерів

Україна зробить все можливе для розслідування смерті Шишова, - Кулеба
СБУ за місяць заблокувала 65 кібератак на сайти держструктур