По закону на посаду голови ДБР потрібно повернути Трубу - Піскун

По закону на посаду голови ДБР потрібно повернути Трубу - Піскун
Читать на русском

Піскун вказав, що президент не має права робити те, що не вказано серед його повноважень у Конституції України

На днях КСУ визнав неконституційним указ Петра Порошенка про призначення Артема Ситника директором НАБУ. Цей факт може створити доволі небезпечний прецедент і правову колізію. В ефірі телеканалу ZIK колишній генеральний прокурор України Святослав Піскун заявив, що звільнивши Трубу з посади директора ДБР, Зеленський порушив закон, так само як і Порошенко під час призначення Ситника. І, за такою логікою, сьогодні Трубу можна було б повернути на свою посаду.

"А, може, і треба", - відповів він на уточнююче питання ведучого про повернення Труби на посаду директора ДБР.

За словами колишнього генпрокурора, через звільнення Труби для Зеленського можуть бути такі ж наслідки, як для Порошенка. Також Піскун розповів, що він і раніше казав, що необхідно починати управління країною зі створення закону про президента, де будуть вказані його повноваження.

"Я завжди казав, що давайте, шановні, молоді, зелені аматори, враховуючи помилки минулих президентів, перше, з чого починайте, - створіть закон про президента України. Згідно з цим законом, розширте його повноваження щодо, наприклад, призначення НАБУ, призначення САП, призначення ДБР. На підставі конкурсів. Я це казав цілий рік, мене ніхто не чув. Тому що я, як правник, знав, що ці призначення незаконні. Чому вони незаконні? Тому що, згідно з Конституцією України, яка регламентує діяльність президента, чітко виписано, що він може робити. Але не виписано, що він не може робити, і не треба", - уточнив колишній генеральний прокурор.

Піскун вказав, що президент не має права робити те, що не вказано серед його повноважень у Конституції України.

"У нього є чітко визначені повноваження, що може робити президент держави, а значить, якщо це не записано, він цього робити не може. Тому у Конституційного суду не було великої проблеми визначитись з законністю призначення Ситника. І це було зрозуміло, я знав, що це закінчиться цим. Я вам скажу більше: я вже знаю ще п’ять речей, які закінчаться так само. Скажу потім", - підкреслив він.

Крім того, Піскун переконаний, що постанову про те, що вибори на Донбасі не можна проводити, також визнають незаконною.

"Наприклад, постанова про те, що не можна проводити вибори на Донбасі Верховною Радою України, вона незаконна. Тому що скасування виборів, згідно з Конституцією, може бути тільки з двох причин: введення воєнного стану та об’ява війни. Якщо у нас немає ні воєнного стану, ні об’явлення війни, вибори повинні відбутись. Мало того, постановою Верховної Ради вибори не закінчуються, вони регламентуються виключно законами України. Тому, якби прийняли закон, що там не можна проводити, питань нема, а Верховна Рада могла прийняти. Вони на це не пішли", - резюмував колишній генеральний прокурор.

Як повідомляв APnews раніше, у Конституційному суді України постановили, що указ президента про призначення головою Національного антикорупційного бюро України Артема Ситника є неконституційним.

Новини партнерів

Патріот з дітьми в США. Що відомо про гумориста і кандидата в мери Одеси "від Зеленського" Олега Філімонова
В МОН заявили, що з Фонду по боротьбі з COVID-19 нічого не отримали