"По всьому тілу з'явилися величезні гнійні запалення" - подробиці загадкової хвороби в Сенегалі

"По всьому тілу з'явилися величезні гнійні запалення" - подробиці загадкової хвороби в Сенегалі
Читать на русском

За добу в околицях Дакара заразилися понад 200 людей.

Інфекція, яка вражає все тіло і слизову оболонку, завдала удар по Дакару, повідомляє APnews з посиланням на сенегальське видання Sudonline. За добу 200 рибалок стали жертвами екологічної катастрофи біля берегів Дакара в Сенегалі.

Загадковий вірус викликає гнійні запалення по всьому тілу, подразнення очей і сильний свербіж по всьому тілу, також у хворих розпухають губи. За словами постраждалих виною всьому токсичні викиди в море біля Зеленого Мису, Західна Африка.

"Після того, як ми доторкнулися до води - відчули сильне свербіння, потім по всьому тілу з'явилися величезні гнійні запалення, губи розбита. Ми налякані прийшли в лікарню, але ніхто не може сказати що з нами", - розповів заражений моряк.

Влада Дакара з'ясовують всю відому інформацію про інцидент. Постраждалі мають кілька версій причин забруднення, яке спровокувало цю інфекцію. Викид хімікатів в море, видобуток циркону і видобуток нафти у відкритому морі - одні з каталізаторів катастрофи.

Глава відомчої служби рибної ловлі Сенегалу Ібра Мбайє бачить необхідність в дослідженні рибальського району "Бооргаа", де і сталася інтоксикація води. "Заражені стверджують, що рибалили в цій області, яка розташована між Барні, Руфіском і Мбоур. Необхідно врахувати всі можливі варіанти забруднення води і інспектувати їх", - заявив Мбайє.

Аль Хасса Саллі, губернатор Дакара, ввів надзвичайний стан в місті та області. "В першу чергу ми повинні подбати про здоров'я інфікованих. Вчора ввечері було 82 пацієнти, на сьогоднішній ранок цифра зросла мінімум до 200. Всі вони ізольовані і перебувають під постійним наглядом лікарів", - зазначив Аль Хасса Саллі.

"В рамках плану Orsek, загального французького плану дії в надзвичайних ситуаціях на випадок лиха, владою був створений кризовий комітет для контролю за ситуацією, який вже заборонив промисел в цих водах до з'ясування причини екокатастрофи", - заявив губернатор.

Витік з нафтопроводу - одна з можливих причин зараження, ситуація з яким останнім часом тільки посилилася. Проблема в цьому районі настільки сильна, що місцеві жителі могли добувати нафту з ями на глибині 20 сантиметрів. Виною всьому старий трубопровід, який не можуть замінити вже кілька десятків років. Бездіяльність влади проти місцевих заводів є причиною постійних екологічних катастроф, від яких страждає флора і фауна Дакара, але в цей раз постраждали люди і невідомо як це відіб'ється на їхньому здоров'ї.

Нагадаємо, раніше ми повідомляли про те, що загальне число хворих в Сенегалі досягло 500 осіб. Також ми писали про те, які симптоми характерні для цієї хвороби.

Новини партнерів

Вчені розповіли, коли можна повторно заразитися COVID-19
Кабмін звільнив Буславець з посади глави Міненерго і призначив на її місце нового керівника