В Україні можуть закрити сотні лікарень для хворих туберкульозом: навіщо і де будуть лікувати

В Україні можуть закрити сотні лікарень для хворих туберкульозом: навіщо і де будуть лікувати
Читать на русском

Кабмін затвердив Державну стратегію розвитку системи протитуберкульозної медичної допомоги.

Український уряд затвердив Державну стратегію розвитку системи протитуберкульозної медичної допомоги населенню на 2020-2023 роки. Відповідний документ передбачає реорганізацію регіональних протитуберкульозних закладів.

Про це APnews повідомляє з посиланням на проект розпорядження.

Державна стратегія розвитку системи протитуберкульозної медичної допомоги передбачає, "злиття" всіх спецзакладів відповідного регіону в єдиний заклад в регіоні.

Відповідний заклад матиме статус регіонального фтизіопульмонологічного медичного центру, який надає послуги населенню.

У пояснювальній записці зазначається, що, за даними 2018 року, на одного медичного працівника фтизіатричної служби припадає на рік не більше 5 пацієнтів, а один протитуберкульозний заклад обслуговує в середньому 47 пацієнтів. Таким чином, є потреба оптимізувати фтизіатричні заклади.

"Таким чином, вирішення питання оптимізації мережі спеціалізованих протитуберкульозних закладів для максимально ефективного використання коштів на їх утримання з метою забезпечення належних уніфікованих умов лікування на регіональному рівні для всіх пацієнтів, незалежно від того, чи це житель обласного центру, міста чи це сільський житель з туберкульозом є нагальним", - йдеться у тексті пояснювальної записки.

Санаторії та лікарні планують закрити. Натомість, мають намір збільшити кількість фтизіатрів у поліклініках.

Наразі розгалуджена мережа протитуберкульозних закладів в Україні налічує всього 649 медзакладів. Кількість лікарів у цих медзакладах - 7044 осіб. Є висока ймовірність того, що тисячі лікарів можуть звільнити у зв'язку зі скороченням медзакладів.

Як повідомляв APnews, Степанов назвав вартість лікування інфаркту в Україні.

Україна закупить 6 мільйонів експрес-тестів на Covid-19: хто отримає в першу чергу
Незважаючи на бравурні заяви Німеччини і Франції, Україна не збирається покращувати ситуацію на пунктах пропуску на лінії зіткнення - Володимир Мулик

Новини партнерів