Плівки Деркача з "договорняками" Порошенко-Байдена можуть допомогти Трампу - політолог

Плівки Деркача з "договорняками" Порошенко-Байдена можуть допомогти Трампу - політолог
Ексклюзив
Читать на русском

Антон Кучухідзе вважає, що весь негатив від цього скандалу залишиться на минулій владі

Інформацію, яку надав позафракційний депутат Андрій Деркач про розмову п'ятого президента Петра Порошенка та віце-президента США Джо Байдена, повинні перевірити. Про це в ексклюзивному коментарі APnews розповів політолог-міжнародник Антон Кучухідзе.

"Подібна інформація повинна перевірити ще раз на всіх рівнях. Людина, яка побічно займається цим розслідуванням, а в цьому випадку це пан Деркач, щоб не було якихось проблем, пов'язаних з достовірністю або недостовірністю, тому що це великий скандал, з яким пов'язана Україна. Тут, швидше за все, йдеться про технічні перевірки для подання правдивої інформації", - зазначив експерт.

При цьому він вказав, що на відміну від попередньої влади президенту Володимиру Зеленському та його команді вдалося не вплутатися в конфлікт.

"Нарешті, на відміну від попередньої влади, є прагматична позиція, яка полягає в тому, що президенту Зеленому та його команді вдалося не вплутатися в конфлікт між республіканцями та демократами напередодні виборів. Всі пам'ятають візит Зеленського, коли демократи влаштували президенту подарунок у вигляді того, що вони вирішили оголосити імпічмент через телефонну розмову з Трампом і українська влада не вплуталася в цю дискусію як це робила попередня, яка брала активну участь у цьому на користь демократів починаючи від керуючих посад, народних депутатів й до передачі інформації на користь демократів, яка якось могла б компрометувати. Президента Трампа не зовсім влаштовувало ставлення української сторони", - розповів Кучухідзе.

Крім того, він вказав, що Україні важливо зберегти підтримку США в боротьбі з російською агресією незалежно від того, хто буде при владі - демократи чи республіканці.

"Питання Байдена - Порошенко буде мати технологічний ефект, тому що будь-який компромат проти Байдена буде йти в плюс Трампу, але, з іншого боку, це можливість перенести цю тему в юридичну площину. Сьогодні треба віддати належне президенту Зеленському, що Україна й нинішня її влада показує, що може вибудовувати прагматичний діалог з США та не втручатися в політичні ігри й саме принцип невтручання у внутрішню політику важливий для України, щоб відкрити собі шлях до підтримки з боку будь-якої влади, яка буде в Америці. Я не бачу підстав, щоб відносини з американською стороною погіршилися, але будуть розвиватися в міру того, наскільки ефективно ми будемо боротися з корупцією і проводити реформи. Мінімум корупції та максимум реформ - автоматично означає підтримку США, але не просто кредитування, а залучення інвестицій. Я не бачу проблем на міжнародному рівні між президентами", - підсумував політолог.

Як раніше повідомляв APnews, черговий скандал через записи розмов розгорається в Україні. Головними героями цього разу стали п'ятий президент України Петро Порошенко, віце-президент США Джо Байден і глава Держдепу Джон Керрі.

Новини партнерів

Через "плівки Деркача" Офіс генпрокурора завів на Порошенко ще одну справу про "державну зраду"
У Львові співробітники тубдиспансеру влаштували владі "коридор ганьби" через медреформу