План ОРДЛО по Донбасу виключає можливість України відмовитися від виконання Мінських угод - Розенбаум

План ОРДЛО по Донбасу виключає можливість України відмовитися від виконання Мінських угод - Розенбаум
Читать на русском

Політичний оглядач Сергій Розенбаум вважає, що надія української влади на "план Кравчука" по Донбасу померла в самому зародку

Росія вустами свого представника в Тристоронньої контактній групі Бориса Гризлова відкрито заявила, що цей план повністю суперечить Мінським угодам, а заступник голови Адміністрації президента РФ Дмитро Козак направив радникам лідерів країн нормандської четвірки варіант Плану дій, присланий в ТКГ представниками ОРДЛО. Про це повідомляє КП в Україні з посиланням на політичного оглядача Сергія Розенбаума.

На думку Розенбаума, важливо, що якщо план Кравчука насправді йде всупереч Мінській угоді, то план Донбасу, який підтримує Росія, як раз на них і побудований, а тому логічно припустити, що Кремлю буде простіше аргументувати лідерам країн "четвірки" цю позицію.

11 листопада Козак направив радникам лідерів країн нормандської четвірки лист, в якому прикріплений донбаський варіант дорожньої карти щодо врегулювання конфлікту. В Україні раніше багато спекулювали, що, мовляв, Росія погодилася на поступки в черговості виконання пунктів Мінських угод. Наскільки це суперечить реальності, видно з плану Донбасу.

А в ньому вже головним пунктом прописана необхідність внесення до Верховної Ради змін до Конституції в частині децентралізації з урахуванням особливостей ОРДЛО та детально опрацьованого законодавства про особливий статус, що регулює всі повноваження всіх органів Донбасу, необхідні для того, щоб особливий статус міг реально працювати на постійній основі. Далі Донецьк та Луганськ йдуть по Мінським угодам й пишуть про необхідність призначення виборів в ОРДЛО. Відразу після виборів Україна починає встановлювати контроль над східним кордоном. Це що стосується політичних аспектів.

Паралельно з цим на Донбасі має відбуватися розведення сил, розмінування територій, аж по всій лінії розмежування. А також повинен бути здійснений обмін за формулою "всіх на всіх", який досі сторони так й не змогли узгодити.

В економічній сфері Україна повинна відновити соціально-економічні зв'язки з ОРДЛО, зокрема, почати виплати пенсій жителям цих районів. Також повинні бути скасовані обмеження на пересування людей. А влада ОРДЛО зобов'язані передати управління над підприємствами їх законним власникам.

Що цікаво, дорожня карта Донбасу прописана настільки детально і точно, щоб уникнути різних тлумачень, як це вийшло з Мінською угодою. Крім того, РФ та ОРДЛО наполягають на забороні вносити в цей план будь-які норми, які йдуть всупереч Мінській угоді.

І тут Україна стикається з жорсткою реальністю - план Кравчука в багатьох моментах суперечить Мінській угоді. Сам Кравчук заявив публічно, що Україна не може виконати "Мінськ" в тому вигляді, як він був підписаний. І якщо українська влада не повернеться в русло угод 2014-2015 рр., врегулювання конфлікту не буде. Тому як Україна одноосібно намагається ухилитися від їх виконання, на що згоди Москви, Донецька та Луганська немає й не буде. Що при цьому скажуть посередники з Берліна та Парижа, ви й самі знаєте - просто знизують плечима. Де-юре Кремль прав.

"Чи зможе нинішня влада досягти миру на Донбасі? В це вже практично немає віри. Всі дії Києва сьогодні - це спроба затягнути час, продемонструвати видимість процесу. Але це процес заради процесу, але не результату. Очевидно, українцям вже пора думати про те, що для світу в країні нам потрібна нова влада", - зазначив Розенбаум.

Новини партнерів

Поліція закрила 2,4 тис закладів через саботаж карантину вихідного дня
Українка Білодід пропустить чемпіонат Європи з дзюдо через застуду