План Медведчука з виробництва вакцини від COVID-19 в Україні повністю відповідає світовим та європейським тенденціям, - Калиниченко

План Медведчука з виробництва вакцини від COVID-19 в Україні повністю відповідає світовим та європейським тенденціям, - Калиниченко
Читать на русском

Олексій Калініченко зазначив, що сьогодні головна тенденція в світовій економіці - це протекціонізм і локалізація.

"Вакцинний націоналізм" у світі наклався на загальносвітову тенденцію щодо локалізації виробництва. Про це пише політичний аналітик Олексій Калініченко, передає Капітал.

Давайте спочатку. "Вакцинний націоналізм" - термін, який ввів в широкий ужиток генеральний директор Всесвітньої організації охорони здоров'я Тедрос Аданом Гебрейесус. Так гендиректор ВООЗ назвав поведінку США та інших багатих країн, які забрали собі більшу частину вакцини від коронавірусу, залишивши бідні країни без захисту.

Тим часом сьогодні головна тенденція у світовій економіці - це протекціонізм та локалізація. Локалізація - це життя за правилом "Якщо можеш працювати у своїй країні, то розміщай виробництво у себе". Простіше кажучи, замість того щоб будувати та завантажувати замовленнями заводи в Китаї або Індії, краще виробляти продукцію з високою доданою вартістю у своїй країні. Як ми розуміємо, ланцюгова реакція - це нові робочі місця, податки, розвиток транспортної інфраструктури, науки й т.д.

Зверніть увагу, не дивлячись на всі зовнішні розбіжності зі своїм конкурентом на президентських виборах Дональдом Трампом, новий президент США Джо Байден продовжив його курс на локалізацію, підписавши розпорядження з поправками до програми Buy American.

Це продовження політики, розпочатої у 2009 році, коли в розпал світової економічної кризи американський Конгрес включив в American Recovery and Reinvestment Act статтю під назвою Buy American ("Купуй американське"), яка передбачала фінансові стимули на загальну суму 787 мільярдів доларів США.

Аналогічні процеси сьогодні відбуваються в Євросоюзі. Наприклад, плани ЄС щодо впровадження транскордонного вуглецевого регулювання виглядають як заходи протекціонізму з метою підтримати європейські підприємства.

У цьому ж напрямку мислять й в Європейському союзі. Взяти хоча б плани ЄС щодо запровадження транскордонного вуглецевого податку (CBAM). Йдеться про те, щоб обкласти частина імпортованих товарів новими податками. Благі цілі турботи про клімат планети легко нагадують протекціоністські заходи для підтримки європейських підприємств.

І на цьому тлі стає зрозуміло, що "вакцинний націоналізм" - це продовження політики протекціонізму і локалізації. Тим більше, що у світі сьогодні розглядають вакцинацію як головний спосіб реанімувати економіку, яка постраждала через карантини та локдауни.

Показово, що директор-розпорядник МВФ Крісталіна Георгієва у квітні на брифінгу у Вашингтоні прямо заявила, що три пріоритети Програми заходів глобальної економічної політики (Global Policy Agenda) - це ефективна вакцинація, економічне відновлення і забезпечення рівних можливостей в майбутньому.

Слідом за США і ЄС все більше держав буде включати заходи щодо захисту свого виробника і локалізації виробництва. Тому план Віктора Медведчука з виробництва вакцини від COVID-19 в Україні повністю відповідає світовим і європейським тенденціям. Йдеться про те, щоб виробляти українську вакцину "Супутник V" за російською ліцензією. Ще в листопаді Медведчук домовився з президентом РФ Володимиром Путіним про те, щоб російський Центр імені Гамалії передав ліцензію, технологію і сировину у вигляді клітинної лінії, щоб запустити виробництво вакцини в Україні на фармацевтичному заводі "Біолік" в Харкові. З урахуванням того, що на запуск виробничої лінії потрібно 5-6 місяців, вже в травні 2021 року Україна могла б випускати 600-700 тисяч доз своєї вакцини - тобто 4 мільйони 800 тисяч - 5 мільйонів 600 тисяч доз до кінця 2021 року.

Найсмішніше, що, проваливши вакцинацію, навіть представники "зеленої" влада заговорила про те, що Україна повинна проводити свою вакцину. Зокрема, в кінці квітня про це прямо сказав міністр охорони здоров'я Максим Степанов, уточнивши, що для виробництва свого препарату від коронавірусу потрібно рік-півтора. Правда, без конкретики всі ці заяви виглядають просто як чергові обіцянки "зелених", без переходу від слів до справи. Почати з того, що жоден із західних виробників - ні AstraZeneca, ні Pfizer, ні Moderna - не дасть конкуренту ні ліцензії, ні формули виробництва. Генеральний директор ВООЗ, адже прямо сказав - "вакцинний націоналізм" ...

Рубрика "Погляди» не модерується редакцією. Редакція не поділяє позиції блогерів і не несе відповідальності за достовірність викладених ними фактів і позицій.

Новини партнерів

Єврокомісія пропонує дозволити вакцинованим туристам в'їзд в ЄС, але є ряд правил
Телескоп Hubble сфотографував сотні галактик на одному захоплюючому знімку