План Кравчука по Донбасу суперечить Мінським угодами та веде не до миру, а до війни - Розенбаум

План Кравчука по Донбасу суперечить Мінським угодами та веде не до миру, а до війни - Розенбаум
Читать на русском

Сергій Розенбаум вважає, щоб план Кравчука, або будь-який інший план спрацював, потрібно, щоб усі сторони його прийняли.

Українська влада займається імітацією, а не пошуком реального світу на Донбасі. Про це повідомляє UBR з посиланням на політичного оглядача Сергія Розенбаума.

На його думку, Київ презентував так званий план Кравчука - українському суспільству нав'язують думку, що це проривний документ, який влаштує всі сторони конфлікту і дозволить досягти миру на сході країни.

"Насправді ж, це ще один провальний документ, який ніякого відношення до світу не має, а покликаний швидше показати українцям, що наша влада наполегливо працює на східному напрямку. Завзято, безглуздо та імпотентно, вже шість років. Безцільно прожиті роки, як написав би Микола Островський. Щоб план Кравчука, або будь-який інший план спрацював, потрібно, щоб усі сторони його прийняли. Донбас і росіяни вже назвали план Кравчука Донбасом повним суперечностей Мінських угод. Вони вважають, що план призначений виключно для скликання чергового саміту "нормандського формату", про що заявив представник Росії в Тристоронньої контактній групі Борис Гризлов. В ОРДЛО ще більш категоричні - це не план врегулювання конфлікту, а спроба завести його в глухий кут", - зазначив політичний оглядач.

При цьому він вказав, що насправді, проблема цього документа криється в самій назві "План спільних кроків учасників ТКГ з виконання Мінських угод".

"Тобто, Київ намагається підмінити саме виконання Мінських угод новим планом по їх виконанню. Тобто, намагається змінити послідовність кроків, що, ясна річ, ніколи не приймуть ні в Москві, ні в Донецьку з Луганськом. За версією української сторони, Мінські угоди не є основою для врегулювання конфлікту, а лише служать основою роботи ТКГ. При цьому план Кравчука не має на меті врегулювати конфлікт, а лише покликаний розблокувати роботу ТКГ, яку в принципі сам Київ і заблокував відмовою виконувати Мінські угоди. Сам Кравчук визнає, що Україна не може цього зробити. Але спробуймо проаналізувати, що пропонує у своєму новому документі Україна та чому це практично нездійсненно. Проблема в самому початку, адже якщо Мінські угоди передбачають, що Україна закріпить за ОРДЛО особливий статус в Конституції та проведе вибори, то Київ пропонує спочатку провести повну демілітаризацію ОРДЛО і виведення всіх збройних формувань. Згідно з планом, це нібито має відбутися до 15 лютого 2021 року. Адже це питання стосується не тільки ОРДЛО, але всій території України. Виходить, Україна намагається скасувати своє зобов'язання з виведення всіх іноземних найманців, збройних формувань і військової техніки, а також роззброєння всіх незаконних груп на своїй території. При цьому вона хоче повністю роззброїти Донбас і ввести туди свої війська (в плані Кравчука йдеться, що з 10 грудня цього року має розпочатися процес повернення підрозділів ЗСУ в місця постійної дислокації, а ці місця до початку конфлікту були та на території нинішніх ОРДЛО) без будь-якого політичного врегулювання (особливого статусу і т.п.), отримавши повний військовий контроль над його територією і кордоном з РФ ще до виборів. Це не що інше, як незграбна спроба протягнути перегляд Мінських угод. Щоб зрозуміти, які формування законні, а які ні, потрібен спеціальний закон, прийнятий в стінах Верховної Ради. Він повинен окреслити поле діяльності народної міліції ОРДЛО. Без такого закону реалізація цього заходу просто неможлива. Як ви розумієте, Рада не збирається голосувати за легалізацію народної міліції ОРДЛО, хоча це прямо передбачено Комплексом заходів. А тому абсолютно незрозуміло, чому цей пункт про НВФ виявився першим в плані Кравчука", - пояснив Розембаум.

Також, за його словами, в документі Україна підміняє поняття - замість районів ОРДЛО з особливим статусом управління говориться про зону, вільну від незаконних збройних формувань.

"Дуже розпливчасто вказані в документі й дії, які повинні передувати початку виведення НВФ з ОРДЛО. Що малося на увазі під "консолідацією режиму припинення вогню", залишилося загадкою. Чи означає це, що Україна готова строго виконувати ті заходи з посилення режиму припинення вогню, які були узгоджені 22 липня, або намагається підмінити їх зміст? До того ж всі дії, які повинні були б передувати виведенню НВФ з ОРДЛО, в документі датовані пізніше, ніж позначено початок виведення збройних формувань. що підтверджує той факт, що дати в документі взяті зі стелі й зовсім нереалістичні", - вказав експерт.

"У плані Кравчука далі прописані політичні та гуманітарні аспекти. Але далі можна вже не йти, адже план приречений вже після прочитання першого пункту. Ну ніхто в ОРДЛО не погодитися на таку послідовність, це ж очевидно. Це знають в Києві, Москві, Парижі та Берліні. Але при цьому Київ чогось намагається в черговий раз "продавати" у ТКГ абсолютно даремні речі. Це говорить про те, що Україна і зараз не зацікавлена в закінченні конфлікту і досягнення миру", - зазначив Розенбаум.

Новини партнерів

У Полтаві патрульний на службовій "Шкоді" насмерть збив пішохода
Поліція почала перші затримання на масштабному мітингу підприємців у Києві