План Кравчука дискредитує мирний процес, оскільки проведення виборів в ОРДЛО в березні є нереалістичним - Розенбаум

План Кравчука дискредитує мирний процес, оскільки проведення виборів в ОРДЛО в березні є нереалістичним - Розенбаум
Читать на русском

Сергій Розенбаум вважає, що план Кравчука дискредитує мирний процес по Донбасу

План Кравчука, який нинішня українська влада позиціонує як спробу розблокувати політичний процес врегулювання конфлікту на Донбасі, передбачає проведення виборів в ОРДЛО не пізніше 31 березня наступного року. Тобто, через 4,5 місяці. Це просто неможливо. А сам план схожий на спробу Києва заблокувати мирний процес. Про це повідомляєZIK з посиланням на політичного оглядача Сергія Розенбаума.

За його словами, щоб вибирати - потрібно розуміти, кого і в які органи. Але Україна до цього часу не внесла зміни до Конституції у частині децентралізації з урахуванням особливостей ОРДЛО. А це три читання законопроекту в парламенті, які повинні розглядатися на різних сесіях Ради. Потім повинні бути узгоджені законопроекти, які б гарантували особливий статус ОРДЛО на постійній основі. У цих документах як раз і повинна бути прописана система, склад і повноваження місцевих органів влади в ОРДЛО, які повинні бути обрані на виборах. Це дуже тривалий процес, який тільки абсолютно далекий від розуміння мирного процесу людина могла вмістити в чотири з половиною місяці.

Ще один важливий момент. В українському документі немає ні слова про формування в ОРДЛО загонів народної міліції, але в розділі про вибори є згадка про якісь загонах, які присягнули на вірність Україні, які будуть спільно з патрулями Нацполіції забезпечувати порядок під час виборчого процесу. Виникає питання - хто і як створюватиме ці загони, якщо місцевих органів влади в ОРДЛО на той момент ще не буде, як і закону про народну міліції?

Також Київ пропонує сформувати в складі СММ ОБСЄ правоохоронних підрозділів для охорони громадського порядку в складі 1,5 тисячі осіб. Це йде всупереч з Мінською угодою. До того ж зовсім незрозуміло, де ОБСЄ буде так швидко набирати такий великий загін колишніх силовиків, і хто за це заплатить.

І найдивніше - Київ пропонує узгодити закон про вибори в ОРДЛО до ... 1 грудня. Тобто, за 17 днів питання, яке не може бути вирішене ось уже 5 років з огляду на відмову України виконувати Мінські угоди, по ідеї "зеленої влади" має бути вирішено за 17 днів! Очевидно, що ніхто в Києві не вірить в те, що це можливо. До того ж в документі прописана крайня дата прийняття закону про вибори в ОРДЛО - це 17 грудня. Виходить, що Офіс президента вважає Раду кишеньковим органом, якщо навіть не зважає на думку народних депутатів. А раптом парламент відмовиться? При цьому, як тільки мова заходить хоча б про обговорення дорожньої карти Донецька і Луганська, вся наша українська делегація хором говорить, що не має повноважень диктувати Верховній Раді, які документи їй приймати.

На обличчя банальна спроба дискредитувати процес врегулювання конфлікту. У плані Кравчука порушена вся послідовність виконання Мінських угод, вказані абсолютно нереалістичні дати передбачуваних ініціатив, багато норм йдуть всупереч з положеннями "Мінська". Цілком очевидно, що ні Москва, ні Донецьк, ні Луганськ ніколи не погодяться на план, який настільки суперечить досягнутим раніше домовленостям, затвердженим світовою спільнотою.

"Теоретично, Україна могла б запропонувати якусь альтернативу, запропонувавши владі ОРДЛО обмін поступками. Але в плані Кравчука таких поступок з боку України немає. Тому цей план мертвонароджений. Росія вустами Гризлова вже назвала план Кравчука Донбасом повним суперечностей Мінських угод, який призначений виключно для скликання чергового саміту "нормандського формату". В результаті, навіть цього Київ не зможе досягти з таким підходом", - зазначив Розенбаум.

Новини партнерів

Російському актору Гребенщикову на три роки заборонили в'їзд в Україну через Крим
Померла від COVID-19 в Житомирі викладач була в тяжкому стані та на апараті ШВЛ