План "Б": Ляшко сподівається на приватні клініки у боротьбі з COVID-19

План "Б": Ляшко сподівається на приватні клініки у боротьбі з COVID-19
Читать на русском

Такий сценарій розглядають на випадок, якщо державні клініки не впораються з кількістю хворих COVID-19.

Головний санітарний лікар Віктор Ляшко сподівається на допомогу приватних українських клінік у боротьбі з пандемією коронавірусу. Про це APnews пише з посиланням на заяву Ляшка, яку цитує "Інтерфакс-Україна".

Санлікар назвав таку допомогу планом "Б" на випадок, якщо державні клініки не впораються з кількістю хворих на COVID-19.

За його словами, така співпраця між медичними закладами може відбуватися в двох напрямах:

  • приватні клініки можуть допомогти лікувати хворих на коронавірус у тому разі, якщо бюджетні не справлятимуться із цим;
  • або приватні клініки можуть брати участь у вакцинації населення від COVID-19.

"Якщо не дай Бог настане колапс у системі охорони здоров'я, ми вивчаємо, як приватні клініки можуть допомогти державі, на яких умовах, на яких підходах. Цей план "Б" має бути відпрацьовано, щоб він міг ввімкнутися одразу без будь-яких нюансів. Питання оплати теж повинно бути відпрацьоване", – пояснив він.

Ляшко зазначив, що без приватних клінік вакцинація від коронавірусу буде тривати довше.

"Це буде безпрецедентна імунопрофілактика. Адже за фактом величезна кількість населення має бути охоплена вакцинацією. А без приватних клінік ми проводитимемо це довше. Хочемо з ними зараз проговорити всі умови партнерства", – запевнив головний санлікар країни.

Крім цього Ляшко зазначив, що сьогодні багато українців звертаються по медичну допомогу до приватних фахівців. Тому такі клініки можуть самі організувати пункти вакцинації – тільки для своїх співробітників і пацієнтів, або ж загальні. У другому випадку, підкреслив Ляшко, держава повинна передбачити, у який спосіб вона зможе профінансувати це.

У МОЗ сподіваються на результативні переговори з приватними клініками в цьому питанні.

Як повідомляв APnews раніше, Ляшко заявив, що локдаун у січні дозволить знизити кількість хворих на COVID-19 до 6-8 тисяч в день.

Новини партнерів

"Могли б зробити для української армії". Разумков прокоментував скандал з ялинковими іграшками для РФ
В Україну не пустили російського рок-музиканта та актора Петра Мамонова