Північна Корея використовує «дітей-рабів» для видобутку вугілля на експорт - розслідування

Північна Корея використовує «дітей-рабів» для видобутку вугілля на експорт - розслідування
Читать на русском

Звіт вказує на постійні тортури, зґвалтування, голод, рабство та інше нелюдське ставлення

Південнокорейська правозахисна група викриває уряд Північної Кореї та звинувачує її в рабстві. У звіті розповідається про рабовласницьке ставлення до ув'язнених, в тому числі й до дітей, і політв'язнів, які змушені добувати в неосяжних масштабах вугілля для експорту.

Про це повідомляє APnews з посиланням на The Guardian.

Цивільний альянс за права людини в Північній Кореї NKHR, що базується в Сеулі, опублікував дослідження, в якому показується зв'язок між експлуатацією громадян Північної Кореї та виробництвом товарів на експорт, а також її збройовими програмами.

У звіті "Експорт кривавого вугілля з Північної Кореї" йдеться про пхеньянську схему, яка змушує людей в таборах для ув'язнених добувати вугілля та інші товари для експорту. Він вказує на роль в'язнів та їх внесок в тіньову мережу вугілля Північної Кореї після того, як ООН заборонила експорт товарів, які спонсорують ядерні та ракетні програми держави.

Чиновники Північної Кореї на цю мить ніяк не прокоментували ситуацію і, власне, звинувачення.

Згідно з конфіденційним звітом ООН, опублікованим на початку 2018 року, Північна Корея неодноразово порушувала санкції ООН на експорт товарів, заробивши при цьому у 2017 майже 200 мільйонів доларів на "заборонці".

У доповідь NKHR також включені інтерв'ю з колишніми ув'язненими, яким вдалося втекти до Південної Кореї, супутникові знімки, а також урядові дані Південної Кореї та США.

За даними ООН, близько 200000 осіб знаходяться в таборах для ув'язнених під патронатом спецполіції - Міністерства державної безпеки. Територіально вони знаходяться недалеко від місць видобутку корисних копалин. Розслідування за 2014 рік вказало на постійні тортури, зґвалтування, голод, рабство та інше нелюдське ставлення, яке є неприйнятним в сучасному світі.

У грудні 2020 року США ввели нові санкції, включивши в "чорний список" 6 компаній і 4 судна, пов'язаних з незаконним експортом північнокорейського вугілля.

"Експорт проводиться коштом рабської праці чоловіків, жінок і дітей, що перебувають в таборах для ув'язнених. Вони належать таємній поліції та нічого не можуть з цим зробити", - йдеться у звіті NKHR.

Ці звинувачення підкріплюються інформацією від колишніх ув'язнених у таборі “18”, який знаходиться в центральному гірничодобувному окрузі Букчанг. В'язні, яким вдалося втекти, розповіли, що у 2016 році на цій території було видобуто понад 8 мільйонів вугілля, яке потім відправляли на експорт та збагачували скарбницю для розробки ядерних програм.

Міністерство державної безпеки займається постачанням заборонених товарів, що експортуються "Бюро 39" - секретним фондом сім'ї Кім Чен Ина, який займається виробництвом ядерної, біологічної та хімічної зброї.

За словами Джоани Хосаніанк, заступника генерального директора NKHR, розслідування було направлено на те, щоб підкреслити політичну і фінансову владу Кім Чен Ина в Північній Кореї, а також його заохочення рабства в країні.

Раніше APnews також повідомляв, ЧС 2022 з футболу став причиною смерті понад 6500 робочих мігрантів в Катарі - розслідування

Новини партнерів

Стоматолог-садист продовжує працювати в дитячій клініці в Рівному
У Москві знайшли мертвою юну письменницю з України