Письменниця Ніцой накинулася на Зеленського через російську мову на прес-марафоні

Письменниця Ніцой накинулася на Зеленського через російську мову на прес-марафоні
Читать на русском

Лариса Ніцой заявила, що у президента немає "мовної стійкості"

Українська письменниця Лариса Ніцой розкритикувала президента Володимира Зеленського через російську мову на прес-марафоні. Вона пообіцяла звернутися до мовного омбудсмена Тараса Креміня.

Про це повідомляє APnews із посиланням на заяву Ніцою.

За її словами, президент України не повинен був переходити російською мовою, тому що, згідно із законом, він повинен говорити українською мовою.

"У преамбулі Закону України про функціонування української мови сказано, що українська мова має державну функцію. Якщо говорити простою мовою, то значить: говорите українською – створюєте державу Україна. Коли Ви, пане Президенте, публічно перейшли на московську мову, яку державу в цей час ви створювали?" - йдеться у повідомленні.

При цьому вона заявила, що Зеленський не має "мовної стійкості", бо перейшов на мову журналістів, які не говорять держмовою.

"Чи звернули Ви увагу, пане Президенте, з ким ви перейшли на московську мову? З тими, хто на українську в Україні не переходить! Є таке наукове поняття – мовна стійкість. В українців, які пережили колоніальний гніт та геноцид, мовна стійкість слабка. У повсякденному житті це проявляється так, що слабший україномовний співрозмовник переходить на мову сильнішого співрозмовника-колонізатора. Ви, як Президент постколоніальної та постгеноцидної української нації, маєте всюди й всім демонструвати українську мовну стійкість. Це завдання гуманітарної політики – підіймати мовну стійкість українців, на жаль, ви продемонстрували слабкість", - наголосила Ніцой.

Крім того, вона написала, що звернеться до мовного омбудсмена через порушення Зеленським Закону України "Про забезпечення функціонування української мови як державної", щоб той дав оцінку діям президента.

Як раніше повідомляв APnews, президент Володимир Зеленський провів прес-марафон, який тривав 5,5 години. За цей час свої питання змогли поставити 32 представники ЗМІ. Під час спілкування з журналістами президент час від часу переходив на російську мову.

Новини партнерів

Під Києвом "декомунізатори" знесли радянський пам'ятник
Померла колишня виконувачка обов'язків голови МОН Любомира Мандзій