Після другого провалу в Раді Вітренко натякнув, що більше не претендує на пост міністра енергетики

Після другого провалу в Раді Вітренко натякнув, що більше не претендує на пост міністра енергетики
Читать на русском

Він заявив, що знав, скільки бруду на нього поллється, і тим не менш пішов на пост виконуючого обов'язки міністра енергетики, "щоб допомогти".

Після того, як Рада не підтримала призначення Юрія Вітренка міністром енергетики, він зробив заяву, з якої випливає, що далі претендувати на пост міністра він не має наміру.

Про це APnews пише з посиланням на публікацію Вітренка.

Він заявив, що знав, скільки бруду на нього поллється, і тим не менш пішов на пост виконуючого обов'язки міністра енергетики, "щоб допомогти".

“Мене запросили допомогти. У мене були зовсім інші особисті плани. Я розумів глибину проблем і відсутність рішень, які би всіх задовольняли. Я усвідомлював політичні ризики. Я розумів, скільки бруду на мене виллється. Але я розумів відповідальність перед країною. Тому я чесно спробував. І мені не соромно звітувати за те, що я зміг зробити за місяц, при цьому з дуже обмеженими повноваженнями”, - заявив він.

Також Вітренко подякував тим, хто його підтримував і відзвітував про зроблене на посту.

“За лічені дні після мого призначення була погашена заборгованість по зарплаті перед шахтарями, які перекривали дороги. Також було подано на Кабмін проект рішення, яке обмежило зростання ціни на електроенергію для населення. Якби таке рішення не було прийнято, то ціна на електроенергію зараз була би в два рази вищою”, - зазначив він.

Та додав, що найбільш значущі пільги були при цьому монетизовані: “тобто населення, яке користується електроопаленням не має втратити гроші”.

Та зазначив, що таке політичне рішення дозволило Укренерго залучити кредит на суму більше 10 млрд грн, які направляються на погашення боргів перед Енергоатом і генерацію з відновлювальних джерел енергії.

Також похвалився наступним:

  • були підписані угоди з іноземними інвесторами у видобуток газу в Україні
  • було винесено на Кабмін рішення по газу, яке дозволило знизити ціну на газ з лютого на третину
  • було уникнуто віялових відключень у період холодів, чим всіх лякали
  • були розроблені системні пропозиції щодо вирішення найбільш болючих питань галузі, таких як енергетична залежність, маніпуляції на ринку, технічна розбалансованість і неекологічність енергетичної системи, боргова криза.

“Це показує, що ми можемо робити для того, щоб реалізувати положення які закладені в Конституцію України – соціальна держава, з ринковою економікою, яка інтегрується у Європу", - завершив він.

APnews також писав, що раніше Вітренко заявляв, що піде з Міненерго, якщо його не призначать міністром.

Новини партнерів

Соцстрах виплатив майже 6 млн гривень медикам, які отримали інвалідність через COVID-19
Суд відмовив Нефьодову в поверненні на посаду голови митниці