Підвищений рівень радіації зафіксували в країнах Скандинавії: підозрюють несправність АЕС в Росії

Підвищений рівень радіації зафіксували в країнах Скандинавії: підозрюють несправність АЕС в Росії
Читать на русском

Аналіз свідчить, що джерелом радіоактивного забруднення може бути атомна електростанція на заході Росії, однак там це заперечують

У деяких районах Швеції, Фінляндії, Норвегії зафіксували підвищений рівень радіації, причиною може бути несправність атомної електростанції на заході Росії. У Росії це заперечують. Про це повідомляє The Independent.

Про зростання рівня радіації компетентні органи Фінляндії, Норвегії та Швеції повідомляли протягом цього тижня.

Управління з радіаційної безпеки Швеції заявило про збільшення радіоактивних ізотопів ще 23 червня, водночас додавши, що джерело забруднення вказати не може.

Вже у п’ятницю, 26 червня, Національний інститут громадського здоров’я і довкілля Нідерландів заявив, що проаналізував передані Норвегією дані та встановив, що джерелом радіації є західна Росія. Там розташовані дві АЕС — біля Санкт-Петербурга й Мурманська.

«Склад нуклідів може вказувати на пошкодження паливного компонента атомної електростанції, але конкретне місцерозташування джерела визначити неможливо через обмеженість інструментів вимірювання», — йшлося в повідомленні Інституту.

В свою чергу, російський атомний енергетичний оператор Росенергоатом заперечує наявність будь-яких проблем з двома електростанціями на північному заході країни.

«Скарг на роботу обладнання не було. Про інциденти, пов’язані з вивільненням радіонуклідів за межі саркофагів, не повідомлялося», — йдеться в повідомленні.

Варто зазначити, видання The Independent повідомляє, що рівень радіаційного забруднення, виявлений у Скандинавії, перебуває в межах норми і не становить загрозу життю чи здоров’ю людей.

Зростання хворих на коронавірус фіксують в ЗСУ: за добу 21 новий випадок
"Шумери, гоу в державу, я створив": В Україні з'явилась Конституція для наймолодших

Новини партнерів