"Підтримка від держави мінімальна, зарплати немає з початку карантину": протестуючі під КМДА поскаржилися на можливе закриття лікарні

"Підтримка від держави мінімальна, зарплати немає з початку карантину": протестуючі під КМДА поскаржилися на можливе закриття лікарні
Ексклюзив
Читать на русском

Керівництво повідомило, що установу можуть закрити через відсутність фінансування

Під будівлею Київської міської державної адміністрації проходить мітинг лікарів. Одна з учасниць, лікар-неонатолог відділення інтенсивної терапії новонароджених та неонатального догляду Юлія Левшунович в коментарі APnews розповіла про причину акції.

Вона зазначила, що співробітники Київського центру репродуктивної та перинатальної медицини протягом трьох місяців не отримують зарплату. За її словами, керівництво повідомило, що установу можуть закрити через відсутність фінансування.

"Я та мої колеги не отримуємо зарплату вже три місяці, у нас всіх є сім’ї, які потрібно годувати, нам за щось потрібно жити. Ми ходимо на роботу, ми надаємо всю невідкладну медичну допомогу. Моє відділення займається тим, що ми виходжуємо глибоко недоношених дітей та дітей з екстремально низькою масою тіла. Завтра моє чергування, вже третій місяць пішов, як немає зарплати. Нам говорять про те, що фінансування надалі не буде, і нас хочуть закрити. Тому ми зараз тут стоїмо і відстоюємо свій центр, свою зарплату", - сказала Левшунович.

Лікар підкреслила, що у центрі проходять лікування та народжують хворі на інфекційні хвороби жінки, а в інших лікарнях немає умов, за яких можна надати необхідну допомогу.

"Наш центр приймає інфекційних жінок, всіх інфекційних вагітних. Це і грип, і пневмонія, і кір, ВІЛ, гепатити, всі інфекції, які є, всі вони у нас народжують. Ми сподіваємось, що вони будуть у нас народжувати. А якщо закриється, то вони просто підуть по всьому Києву. Там просто немає умов у інших пологових будинках, такі умови створені саме у нас", - додала вона.

Левшунович вказала, що керівництво лікарні повідомило, що Київська міська рада, якій підпорядковується центр, не уклала договір з Національною службою здоров’я України, через що немає фінансування.

"Я простий лікар. Нам кажуть те, що ми підпорядковані Київській міській раді, і вона перестала нас фінансувати, оскільки вона не уклала договір з НСЗУ. Але НСЗУ надає дуже низькі тарифи для цих пологів, тому що вони не можуть покрити інфекційні пологи, 8 тисяч - це просто нереально. Через це виникли такі проблеми з цим", - додала вона.

Також одна з пацієнток центру, яка прийшла підтримати лікарів, розповіла, що лікується в міській клінічній офтальмологічній лікарні "Центр мікрохірургії ока" протягом десяти років.

"По-перше, я прийшла підтримати цю акцію. По-друге, я пацієнт цієї клініки, і помітний там вже понад десять років. Я прошу і вимагаю, щоб наше керівництво, яке сидить у цій міськраді виплатило зарплату нашим медикам, бо вони виконують свій обов'язок чесно. Ту присягу, яку вони давали, що вони будуть лікувати людей, вони лікують. Ніхто не має права утримувати зарплату. все інше, що не сплачується, значить, вкрадено. І я прошу ці гроші відпустити, відшкодувати всі цим медикам, щоб цей центр не був закритий. Його потребує весь народ, клініка необхідна для літнього віку, для дітей, тому що діти - наше майбутнє. І треба просувати те, щоб в нашій країні була державна медицина. Згідно з Конституцією, медицина у нас безкоштовна , і нехай цей закон не змінюється. і всі, хто обрані туди, нехай виконує свій обов'язок", - сказала пацієнтка.

Вона впевнена, що протягом десяти років центр змінився в кращу сторону, однак це відбулося завдяки співробітникам, а допомога від держави мінімальна. Жінка додала, що у лікарів немає зарплати з початку карантину.

"У добру сторону змінився центр, і люди працюють з любов'ю, з серцем. Добре ставлення до пацієнтів, немає ніякої упередженості і вимагання навіть і близько не спостерігається. Вони роблять все своїми руками, щось ремонтують, щось купують за свої фінанси. Вони все роблять для блага народу", - поділилася пацієнтка.

Як повідомляв APnews раніше, під будівлею Київської міської державної адміністрації у вівторок, 7 липня, лікарі Київського міського центру репродуктивної та перинатальної медицини та Київської міської клінічної офтальмологічної лікарні "Центр мікрохірургії ока" зібрались на мітинг.

Нагадаємо, що представники "Свободи" під час мітингу лікарів під будівлею Київської міської державної адміністрації влаштували скандал і назвали медиків провокаторами, оскільки ті розмовляли російською мовою.

Новини партнерів

В Одесі СБУ затримала банду злодія в законі
"Червона зона": МОЗ оновило список країн з високим рівнем хворих COVID-19