Керівництво "Укроборонпрому" запропонувало його ліквідувати через бюрократію

Керівництво "Укроборонпрому" запропонувало його ліквідувати через бюрократію
Читать на русском

Мустафа Найєм та Роман Бондар виступили за ліквідацію державного концерну.

Заступники генерального директора "Укроборонпрому" Мустафа Найєм та Роман Бондар виступили за ліквідацію державного концерну і трансформацію його в шість окремих корпорацій.

Про це повідомляє APnews з посиланням на інтерв'ю Романа Бондаря на "Оборонно-промисловому кур'єрі" і заяву Мустафи Найєма у Facebook.

"Слід було вже сказати про це відкрито: державний концерн "Укроборонпром" у нинішньому вигляді має бути ліквідовано. Ми прийшли не для того, щоб стати драконами, сісти на потоки і очолити оборонного монстра, створеного з єдиною метою – контролювати продаж збройових складів часів СРСР. Це має лишитися в минулому.

Сьогодні левова частка державних оборонних підприємств, на відміну від приватних виробників, неконкурентоспроможні. Головна причина – акціонер, тобто, держава, яке пов'язує виробників зайвою регуляцією та бюрократією.

Так, за десять років існування в концерні виросли нові люди, деякі заводи зробили великий крок уперед. Але поточна модель управління оборонними підприємствами не виправдовує себе. Ми знаємо, як це можна змінити і вже готові ділитися планами і баченням.

Кінцева мета цього шляху – ліквідація Державного концерну "Укроборонпром" і створення замість нього шести корпорацій, які спеціалізуються на: ракетобудуванні; авіабудуванні; бронетехніці; радарних і морських системах; авіаремонті.

Концерн уже готовий рухатися цим шляхом. Але без прямої і безпосередньої участі державних органів реформа "Укроборонпрому" або затягнеться на роки, або стане неможливою. Зараз реформа концерну в першу чергу залежить від ефективності парламенту, разом із яким ми вже готуємо новий закон "Про корпоратизацію підприємств ОПК", - наголосив Мустафа Найем.

В свою чергу, заступник гендиректора з трансформації державного концерну Роман Бондар заявив, що "Укроборонпром" вкрай занедбали, а деякі підприємства "при смерті".

За його словами, їх тягнуть на дно "надмірність активів, великі борги, технологічна відсталість, низька якість продукції та високий знос устаткування".

Бондар також зауважив, що спільно з Міністерством економіки була розроблена політика власності та проведений тріаж-аналіз: кожне із 116 підприємств проаналізували за 9 критеріями, щоб виділити життєздатні підприємства, які будуть ядром розвитку державної частини ОПК. Зараз чекають виходу національних стратегічних документів.

Кабінет міністрів повинен затвердити "Індивідуальний план дій з розвитку корпоративного управління", який визначить терміни реалізації реформи "Укроборонпрому".

Реформа передбачає, що протягом 2 років "Укроборонпром" буде управляти трансформаційними процесами для створення галузевих холдингів. Потрібно буде провести корпоратизацію підприємств, здійснити оздоровлення проблемних активів, провести концентрацію виробництв, продати надлишкове майно тощо.

"Щоб створити максимальний ефект, ми взяли за основу наявні продуктові платформи і об'єднали підприємства за принципом синергії галузевих компетенцій. Наприклад, до складу бронетанкового холдингу, під кодовою назвою "ZIMM", увійшли підприємства, які виробляють ремонт, виготовляють компоненти, роблять дослідження і створюють кінцевий продукт. Такий собі повний виробничий цикл.

Подібним чином будуть створені інші галузеві холдинги, в основі яких будуть найпрогресивніші і перспективні підприємства концерну. Йдеться щонайменше про шість держкорпорацій: ракетобудування; авіація; бронетехніка; радарні і морські системи; авіаремонт. Решта підприємств будуть консолідовані навколо.

Щодо самого концерну, то в тому вигляді і в тій ролі, для якої він створювався, він точно припинить існування. Ми вважаємо, що Укроборонпром має бути ліквідовано в результаті реформи", - йдеться у повідомленні Бондаря.

Як повідомляв APnews, коронавірус забрав життя чоловіка, який 45 років пропрацював в "Укроборонпромі".

Новини партнерів

В "Слуги народу" пояснили, чому не відмовилися від фінансування з бюджету, незважаючи на обіцянку
У “коронавірусному” гуртожитку Вишневого провели тести на Covid-19: хворих виявилось вдвічі більше