Підняти рейтинг і звинуватити "Зе". Політологи пояснили, кому насправді вигідне перенесення виборів

Підняти рейтинг і звинуватити "Зе". Політологи пояснили, кому насправді вигідне перенесення виборів
Ексклюзив
Читать на русском

Для тої ж "Слуги народу" є певні плюси і мінуси в перенесенні виборів. Розповідаємо, які

Тема перенесення виборів з кожним днем ​​стає все більш актуальною - цифри в коронавірусній статистиці зростають, а дата проведення все ближче. Будуть їх переносити чи ні - поки точно ніхто не знає. Однак хто все ж таки від цього більше виграє, а хто програє?

З цим питанням редакція APnews звернулася до експертів.

Як зазначив політолог Олексій Якубін, перенесення виборів - дуже складна процедура. По-перше, в рамках Конституції це потрібно буде робити з дозволу парламенту. По-друге, перенести їх можна буде на відносно невеликий термін - 2-3 місяці, але точно не на рік. При цьому потрібен буде постійний дозвіл Верховної Ради, без якого зробити нічого не можна. А тут є теж нюанси, яким саме буде це рішення.

На думку політолога Руслана Бортника, Рада навряд підтримає перенесення.

Кому перенесення виборів на руку?

Бортник вважає, що владі перенесення виборів в якійсь мірі може бути вигідним. Так як пенсіонери - не їхня група підтримки, а вони в умовах небезпеки захворіти на коронавірус можуть не прийти.

"Разом з владою певний інтерес з тієї ж причини мають ті партії, у яких молодий або радикальний електорат - такі як "Слуга народу","Європейська солідарність", "Голос". Для них перенесення виборів і розмови про це можуть зіграти на руку, зниження явки в рядах пенсіонерів теж може зіграти на руку. Я не кажу, що їм це вигідно, але може зіграти на руку", - сказав експерт.

Читайте також:
Пенсіонери не підуть голосувати. Політолог пояснив, як розмови про перенесення виборів впливають на їх результат

При цьому політолог Олексій Якубін зазначив, що від перенесення виборів очевидно виграє опозиція, а не влада.

ОПЗЖ останнім часом рейтинг зростає: і у Бойка, і у Медведчука, і в цілому партійний рейтинг. Їм перенесення виборів стане навіть в плюс. По-перше, тому що це дозволить їм ще збільшити рейтинг в регіонах. А по-друге, у них буде привід критикувати владу, яка "не впоралася з небезпекою і боїться результату голосування", - зазначив політолог.

Що ж стосується інших опозиційних проектів - відкрите питання. На думку Якубіна, багато партійних проектів розраховували на дату виборів - 25 жовтня, вони спланували графік фінансування, організації цього процесу. Якщо вибори перенесуть, переносити потрібно буде і все інше, причому на невизначений термін.

"Партіям, які вже вклалися і в виборчу кампанію, і в людей, які на місцях працюють, - їм потрібно буде продумати свою подальшу стратегію. І справа тут не тільки в рейтингах. У них всі бюджети зверстані під 25 жовтня. Тому сказати точно, чи вигідне їм перенесення виборів - поки складно", - сказав експерт.

Якщо перенесуть, хто програє?

У коментарі редакції Олексій Якубін зазначив, що, на його думку, скасування або перенесення виборів для влади представляє більше ризиків, ніж плюсів.

"Якщо говорити про "Слугу народу", їм факт перенесення виборів, виходячи з рейтингів, які ми спостерігаємо, не допоможе і рейтинг сильно не збільшить. Ризик в тому, що саме їх звинуватять в тому, що вони довели ситуацію з пандемією до такого. Звинуватять ще й у тому, що вони таким чином порушують Конституцію. А плюси дуже відносні. Якщо вони зможуть активізуватися і постаратися швидко обіграти цю історію, тоді для них це буде плюс", - сказав політолог.

І пояснив, що перенесення може стати для них певною можливістю показати свою активну залученість у вирішення проблем з COVID-19. Але в цілому, скоріше, зіграє для них в мінус, тому що у опонентів відразу ж з'являється привід говорити, що "влада боїться результатів голосування".

Читайте також:
Безглуздя чи "країна можливостей". Реакція "Слуг народу" на чутки про коаліцію з ОПЗЖ

Новини партнерів

Зеленський натякнув на спільну Олімпіаду з Польщею
МВС Білорусі погрожує застосуваванням бойової зброї на акціях протесту