Pfizer та Moderna безпечні: у США закликали вагітних жінок вакцинуватися

Pfizer та Moderna безпечні: у США закликали вагітних жінок вакцинуватися
Читать на русском

Дані показують, що серед майже 2500 вагітних жінок підвищеного ризику викидня не спостерігається.

Вагітних американок закликають вакцинуватися від коронавірусної інфекції вакцинами Pfizer або Moderna, запевняючи, що вони безпечні, як для майбутніх матерів, так і для дітей.

Про це APnews повідомляє з посиланням на повідомлення Центру контролю і профілактики захворювань в США (CDC).

Американські органи охорони здоров'я підкреслили, що дані останніх досліджень показують безпеку даних вакцин. Підвищеного ризику викидня немає. Також за словами директора CDC Рошель Валенскі, агентство заохочує пройти вакцинацію і всіх, хто планує завагітніти, а також тих, хто годує грудьми.

Згідно з опублікованою інформацією, аналіз поточних даних виявив, що не спостерігається підвищеного ризику викидня серед майже 2500 вагітних жінок, які отримали вакцини Pfizer або Moderna до 20 тижня вагітності.

Відзначимо, обидві вакцини розроблені американськими компаніями та вводяться двома дозами. Moderna є так званою РНК (м-РНК) -вакциною, яка несе частину генетичного коду вірусу, і імунна система людини сама виробляє антигени. Такою ж є і вакцина Pfizer-BioNTech.

За заявою ВООЗ, схвалені вакцини забезпечують також певний захист і від нових штамів вірусу, таких як "Дельта".

Водночас на цей момент Європейське агентство з лікарських засобів збирається вивчати вакцини від Pfizer і Moderna, оскільки були виявлені три нових побічні ефекти: алергічна реакція на шкірі, запалення нирок і ураження нирок, що характеризується сильною втратою білка з сечею.

Раніше APnews повідомляв, у Міністерстві охорони здоров'я України запевнили вагітних, що імунізація є цілком безпечною і закликали вакцинуватися від коронавірусу.

Новини партнерів

Дельта-штам коронавірусу вже на Житомирщині, один хворий помер
Перший український корвет "Володимир Великий" хочуть добудувати в вигляді фрегата - на це витратять понад 8 млрд гривень