Першу вакцину від Covid-19 отримають тільки заможні країни

Першу вакцину від Covid-19 отримають тільки заможні країни
Читать на русском

Бідніші країни можуть розраховувати на проект COVAX

Більшу частину підтверджених угод з купівлі вакцини від Covid-19 приходить на багаті країни. Про це повідомляє APnews з посиланням на заступника виконавчого директора від України в МВФ Владислава Рашкован.

"Більш ніж половина підтверджених угод з купівлі вакцини (їх ще називають advance market commitments (AMCs)) припадає на багаті країни (High income countries)", - зазначив Рашкован.

При цьому він вказав, США змогли законтрактувати кожну шосту плановану вакцину і зараз вони повинні отримати більше мільярда вакцин, а це приблизно по три на душу населення. Водночас Канада законтрактувала понад дев'ять вакцин на громадянина, Австралія і Великобританія - понад п'ять, а Європейський союз - трохи менш ніж три. За його словами, Австралія обіцяла поділитися вакциною з острівними державами Тихоокеанського басейну - Вануату, Кірибаті та іншими, а Китай пообіцяв вакцину Камбоджі та Філіппінами.

"Що стосується вакцини Pfizer-BioNTech, то багаті країни законтрактували вже понад 600 млн доз у цього проекту - це майже половина всього можливого випуску у 2021 році", - вказав Рашкован.

Також він зазначив, що бідніші країни можуть розраховувати на проект COVAX, який організований ВООЗ і Gavi. У COVAX на всі країни законтрактовано 500 мільйонів доз з розрахунком, що кожен п'ятий громадянин бідніших країн отримає вакцину, а це приблизно 20%.

Як раніше повідомляв APnews, днями весь світ дала надію радісна новина: американська компанія Pfizer створила найефективнішу вакцину від коронавірусу.

"Щось фальшиве відбувається": Ілон Маск отримав суперечливі результати тестів на COVID-19
У Києві "замінували" Верховну Раду, поліція шукає вибухівку

Новини партнерів