Перший український корвет "Володимир Великий" хочуть добудувати в вигляді фрегата - на це витратять понад 8 млрд гривень

Перший український корвет "Володимир Великий" хочуть добудувати в вигляді фрегата - на це витратять понад 8 млрд гривень
Читать на русском

У разі успіху новий фрегат стане новим флагманом ВМС України.

Перший український корвет "Володимир Великий" все-таки хочуть добудувати, але при цьому перетворивши його у фрегат. Про це APnews повідомляє з посиланням на прес-центр Міністерства оборони, який наводить заяву міністра Андрія Тарана.

За словами Тарана, з 2011-го року в будівництво корвета проєкту 58250 вклали близько 569 мільйонів гривень (при курсі 8 гривень за долар). При цьому на цей час готовність корабля складає приблизно 17%.

У ці відсотки входять блоки основного корпусу корабля і блок надбудови корабля. Також для корвета встигли закупити частину устаткування вітчизняного і іноземного виробництва. Всього ж на добудову "Володимира Великого" доведеться витратити близько 8,3 мільярда гривень. І ця сума не враховує закупівлю боєкомплекту.

"Зараз спільно з Генеральним штабом Збройних сил України опрацьовується питання добудови корабля вже по класу "фрегат". В такому форматі в майбутньому "Володимир Великий" зможе замінити в бойовому складі Військово-Морських Сил Збройних сил України "Гетьман Сагайдачний", - заявив Таран.

Наразі складові і компоненти корабля знаходяться на території колишнього ПАТ "Чорноморський суднобудівний завод". Однак незабаром їх перемістять на потужності одного з вітчизняних суднобудівних заводів.

Корвет "Володимир Великий" - корабель проєкту 58250, розробка якого закінчилася в 2008-му році, а в 2011-му почалося будівництво. На цей момент терміни закінчення будівництва вже кілька разів переносили. Відзначимо, що за своїми бойовими можливостями (поєднання протиповітряної і протиракетної оборони, а також протикорабельного і протичовнової зброї) і водотоннажністю корабель скоріше підходить класу "фрегат".

Раніше APnews повідомляв, що Туреччина побудує Україні новий корвет за два роки. Про це повідомив президент Володимир Зеленський.

Новини партнерів

Pfizer та Moderna безпечні: у США закликали вагітних жінок вакцинуватися
У Туреччині ліквідували всі великі пожежі. Вогонь знищив 160 тисяч гектарів лісу